[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 12. 07. 2024   Meniny má Nina      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyšlo nové - novembrové číslo časopisu Moja Trnavská arcidiecéza
P:3, 15. 11. 2021 10:28, DOM

Trnava 15. novembra (TK KBS) Trnavská arcidiecéza vydala v spolupráci s občianskym združením Lifestarter novembrové číslo duchovno-spoločenského časopisu s názvom Moja Trnavská arcidiecéza. Veriaci ho môžu nájsť vo farských kostoloch po celej Trnavskej arcidiecéze. Novembrové číslo vyšlo v nedeľu 14. novembra.

Časopis sa venuje rôznym témam, informuje o dianí v arcidiecéze, poskytuje rubriky na zamyslenie, povzbudenie, inšpirovanie, zverejňuje oznamy o svätých omšiach a rôznych podujatiach, pozvánky, atď. Novembrové číslo ponúka poriadnu nádielku jesenného čítania. Jeho témou je Poslušnosť, ktorá prináša požehnanie.

Inšpiratívna rubrika Buditelia odhaľuje príbeh podnikateľa Petra Cáka. Kompletný rozhovor je tiež dostupný ako podcast v aplikácii Spotify.

Z kultúrnej stránky prináša recenziu na knihu Podeľme sa s múdrosťou, ktorá nabáda aj slovami pápeža Františka, aby ľudia nezabúdali na staršiu generáciu a na všetko, čo môže povedať a ako môže pomôcť. Recenzia Do you believe? (Veríš?) odhaľuje nádherný film s hlbokými myšlienkami a zamysleniami.

V rubrike Téma sa vždy detailne rozoberá téma čísla, čo je teda Poslušnosť. Prináša hlboké zamyslenie a náhľad do významu tohto slova. Dobré dielo ponúka priblíženie občianskeho zduženia Dobroprajnosť v Galante. Deti si tiež prídu na svoje s príbehom o púštiach.

V každom čísle býva súťaž o knihu, i v tomto je súťaž o Podeľme sa s múdrosťou. Rubrika Kresťan v spoločnosti predstavuje vždy inšpiratívneho človeka, ktorý rozpráva svoj životný príbeh. V novembrovom čísle sa predstaví starosta obce Cífer Maroš Sagan.

Zamyslenia k evanjeliu z druhej novembrovej nedele sú písané očami kňaza i laika. Na výlet sa dá vybrať napríklad na Havraniu skalu do Smoleníc, čo odporúča rubrika Tip na výlet. Je tu predstavené aj spoločenstvo Joy v Šúrovciach a jeho účastníci. Príbehy svätých sú častokrát plné inšpirácie a Svätý Albert Veľký nie je výnimkou. Poslednou rubrikou je Farnosť, ktorá približuje Hurbanovo a jej veriacich.

Aj samotní čitatelia sa môžu zapájať do tvorenia časopisu, posielať svoje nápady, postrehy a tiež sa môžu zapojiť do súťaže. Alebo aj do veľa rubrík ako napríklad Kresťan v spoločnosti, Buditelia, či ponúknuť tip na Farnosť alebo Dobré dielo.

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave / Soňa Krajčovičová( TK KBS, abutt, skr, ml; pz ) 20211115028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]