[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 22. 05. 2022   Meniny má Júlia, Juliana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zomrel kňaz Trnavskej arcidiecézy Dušan Jurák, pohreb bude v pondelok
P:3, 18. 11. 2021 08:05, DOM



Nové Mesto nad Váhom 18. novembra (TK KBS) V stredu 17. novembra zomrel, zaopatrený sviatosťami, kňaz Trnavskej arcidiecézy Mons. Dušan Jurák. Zomrel v 72. roku života a v 49. roku kňazstva.

So zosnulým kňazom sa rozlúčia počas pohrebnej svätej omše vo farskom Kostole narodenia Panny Márie v Novom Meste nad Váhom v pondelok 22. novembra 2021 o 10:30, po ktorej budú nasledovať pohrebné obrady na cintoríne v mestskej časti Mnešice.

Dušan Jurák sa narodil 14. decembra 1949 v Plášťovciach v okrese Levice. Detstvo a mladosť prežil v Novom Meste nad Váhom. Po ukončení formácie a štúdia v Kňazskom seminári sv. Cyrila a Metoda a na Cyrilometodskej bohosloveckej fakulte bol 10. júna 1973 v Bratislave vysvätený za kňaza.

Po vysviacke nastúpil na prvé kaplánske miesto do farnosti Veľké Kostoľany (1973). V tom istom roku nastúpil na dvojročnú základnú vojenskú službu (1973-1975). Po návrate do civilu pokračoval ako kaplán vo farnosti Trnava - sv. Mikuláša (1975-1977) a v Komjaticiach (1977-1978).

V roku 1978 bol menovaný za farára farnosti Abrahám, kde zotrval až do roku 1992, keď bol menovaný za farára farnosti Boleráz (1992-2010). V rokoch 1995-2009 bol dekanom dekanátu Trnava B (v súčasnosti dekanát Smolenice). Po 18 rokoch strávených v službe veriacim vo farnosti Boleráz bol preložený za farára do farnosti Dolné Orešany (2010-2019).

V roku 2019 odišiel na odpočinok do farnosti Nové Mesto nad Váhom.

Svätý Otec František ho 9. novembra 2020 menoval za kaplána Jeho Svätosti. Menovací dekrét za pápežského kaplána mu slávnostne odovzdal trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch 17. decembra 2020.

Počas dôchodkového obdobia pôsobil ešte ako výpomocný duchovný vo farnosti Nové Mesto nad Váhom, kde počas hospitalizácie v miestnej Nemocnici s poliklinikou v stredu 17. novembra 2021 vo veľmi skorých ranných hodinách odovzdal svoju dušu Pánovi.

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave



( TK KBS, abu tt, ml; pz ) 20211118023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním