[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 26. 02. 2024   Meniny má Viktor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

OZ V.I.A.C. pozýva prežiť Advent so Scottom Hahnom a Johnom Bergsmom
P:3, 26. 11. 2021 09:58, DOM

Trstená 26. novembra (TK KBS) V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže pôsobiaci v Trstenej na Orave pripravilo na tohtoročný Advent v spolupráci s biblickým inštitútom St. Paul Center z USA nedeľné zamyslenia nad Božím slovom. St. Paul Center sa usiluje šíriť také štúdium Svätého písma, ktoré vychádza priamo zo srdca Cirkvi, z jej liturgie a živej Tradície. Ich víziou je takto pomôcť ľuďom, aby zažili to, čo učeníci v prvý večer Veľkej noci, keď spoznali Ježiša pri lámaní chleba. Sprievodcami na najbližšie štyri adventné nedele budú Scott Hahn a John Bergsma. 

Trstena, advent, projekt, titulka

„Biblické čítania určené na liturgiu každej adventnej nedele chceme vnímať spolu so Scottom Hahnom a Johnom Bergsmom, v ich vzájomnej diskusii, ktorá bude založená na komentároch k týmto čítaniam. Každý týždeň tak ponúkneme komentáre k liturgickým nedeľným čítaniam (vo forme pdf aj ako podcast) a videozáznam ich rozhovoru so slovenskými titulkami,“ vysvetľuje Branislav Kožuch, predseda združenia. Tí, ktorí chcú zamyslenia dostávať priamo na mail, sa môžu prihlásiť na odber adventných zamyslení do 27. novembra 2021 prostredníctvom tohto odkazu. Zamyslenia budú postupne uverejňované aj na webe emauzy.online.

Program povedú známi katolícki autori

Profesor Scott Hahn je bývalý presbyteriánsky pastor a a súčasný katolícky spisovateľ, teológ, apologéta a člen Opus Dei. Na Františkánskej univerzite pôsobí od roku 1990 a je zakladateľom a prezidentom St. Paul Center. Mnohé jeho knihy vyšli aj na Slovensku, napríklad Naša cesta do Katolíckej cirkvi; Kto si, Mária; Baránkova večera; Otec, čo plní sľuby; či Prečo veriť.

Biblista Dr. John Bergsma, bývalý protestantský pastor, je profesorom teológie na Františkánskej univerzite v Steubenville, USA. Je autorom niekoľkých kníh o Svätom písme a o katolíckej viere. Dr. Bergsma pravidelne prednáša na farských misiách, diecéznych konferenciách, kňazských zhromaždeniach a iných národných i medzinárodných podujatiach.

TK KBS informoval Martin Rončák( TK KBS, mro, ml; pz ) 20211126026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]