[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 19. 05. 2022   Meniny má Gertrúda      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  máj  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Štafetu omší za život v roku 2021 ukončia kňazi Trnavskej arcidiecézy
P:3, 01. 12. 2021 09:45, DOMFoto: Pixabay.com


Trnava 1. decembra (TK KBS) Sväté omše „za ochranu života od počatia po prirodzenú smrť a za zachovanie Božieho plánu s manželstvom a rodinou v našej krajine“ budú kňazi Trnavskej arcidiecézy celebrovať od stredy 1. decembra. Trnavská arcidiecéza preberie pomyselný štafetový kolík od Banskobystrickej diecézy a ukončí tak štafetu slúženia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života a ochrany rodiny v roku 2021 na Slovensku.

Od začiatku roka 2021 až do 1. decembra bolo na Slovensku odslúžených už 334 svätých omší na uvedený úmysel „za ochranu života od počatia po prirodzenú smrť a za zachovanie Božieho plánu s manželstvom a rodinou v našej krajine“. Štafetu šírenia kultúry života týmto duchovným spôsobom v stredu prevezme Trnavská arcidiecéza, v ktorej sa budú slúžiť sväté omše počas celého mesiaca decembra. Podobne ako v predchádzajúcich rokoch, aj teraz bolo želaním trnavského arcibiskupa Jána Oroscha, aby sa do tejto iniciatívy zapojil každý jeden dekanát arcidiecézy. V každom dekanáte sa opäť budú slúžiť dve až tri sväté omše na úmysel šírenia kultúry života. Takto sa postupne odslúžia sväté omše v dekanátoch Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Hurbanovo, Komárno, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany, Sereď, Smolenice, Šaľa a Trnava. Zostávajúce sväté omše budú celebrovať kňazi arcibiskupskej kúrie.

Z iniciatívy koordinátora sekcie kultúry života a na návrh niekdajšieho predsedu Bioetickej subkomisie KBS, dnes už zosnulého otca biskupa Štefana Sečku, bola na plenárnom zasadnutí KBS ešte v roku 2012 odsúhlasená iniciatíva slúženia denných svätých omší na úmysel šírenia kultúry života. Do jej realizácie sa zapojili jednotliví biskupi Slovenska so svojimi kňazmi, pričom každý mesiac sú sväté omše slúžené v inej diecéze. Zámerom iniciatívy je postaviť aspoň jednu svätú omšu denne ako duchovnú protiváhu voči denne konanému zlu zacielenému proti životu a ľudskej dôstojnosti.

Ponúkame vám zoznam, kde si môžete pozrieť miesto, hodinu a celebranta svätej omše počas celého mesiaca decembra 2021: Sväté omše za život v mesiaci december 2021 v Trnavskej arcidiecéze

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave( TK KBS, abu tt, ml; pz ) 20211201017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním