[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 04. 2024   Meniny má Ervín      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pavlínska farnosť zorganizovala trojdnie k Nepoškvrnenej Panne Márii
P:3, 09. 12. 2022 10:38, DOM

Trnava 9. decembra (TK KBS) V dňoch od 6. do 8. decembra prežívala pavlínska farnosť v Trnave na Tulipáne trojdnie k Nepoškvrnenej Panne Márii. Pavlíni si na toto obdobie pripravili špeciálny program, ktorý sa uskutočnil vo Farskom Kostole Božského Srdca Ježišovho v Trnave na Tulipáne. V samotný deň slávnosti bol pripravený program aj v pavlínskom Kostole svätého Jozefa.

V prvý deň sa veriaci zhromaždili na modlitbe posvätného ruženca. Potom sa začala pobožnosť, charakteristická pre pavlínsky rád – jasnohorská pobožnosť. Je to mariánska pobožnosť, ktorá často odznieva vo vigíliu mariánskych slávností v Kaplnke milostivého obrazu Panny Márie Jasnohorskej v Čenstochovej. Vyvrcholením tohto dňa bola svätá omša, ktorej predsedal páter Gregor Wach, OSPPE, kaplán pavlínskej farnosti v Trnave na Tulipáne.

Druhý deň sa začal modlitbou posvätného ruženca. Po nej nasledovala modlitba Akatistu k Presvätej Bohorodičke. Po tejto modlitbe sa začala svätá omša, ktorá už bola slávená z vigílie Slávnosti Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Slávenie Sviatku Nepoškvrneného počatia Panny Márie otvorila svätá omša v pavlínskom Kostole svätého Jozefa. Svätej omši predsedal páter Gregor Wach, OSPPE, kaplán vo farnosti Trnava-Tulipán. Spolu s ním koncelebroval páter Gregor Oskwarek, OSPPE,  kaplán tejto farnosti. Po svätej omši kňazi spolu s veriacimi odspievali Akatist k Presvätej Bohorodičke.

Vo farskom kostole v Trnave na Tulipáne sa slávenie začalo modlitbou posvätného ruženca. Nasledovali slávnostné spievané vešpery. Zakončením celého trojdnia bola slávnostná svätá omša, ktorej predsedal páter Wieslaw Zajac, OSPPE, predstavený pavlínskej komunity v Trnave a zároveň farár pavlínskej farnosti v Trnave na Tulipáne.

TK KBS informoval Grzegorz Oskwarek OSPPE( TK KBS, go, ml; pz ) 20221209024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]