[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Hokejový turnaj kňazov a rehoľníkov vyhral tím Košickej arcidiecézy
P:3, 26. 02. 2023 12:45, DOM

Vranov nad Topľou 26. februára (TK KBS) Poslednú februárovú sobotu si vo Vranove nad Topľou zmerali sily netradiční hokejisti - kňazi a rehoľníci.

Benefičný hokejový turnaj kňazov a rehoľníkov sa konal v STD Aréne vo Vranove nad Topľou. Uskutočnil sa pod záštitou košického arcibiskupa metropolitu a predsedu Konferencie biskupov Slovenska Mons. Bernarda Bobera. Z dobrovoľného vstupného podporili Charitný dom mládeže vo Vranove nad Topľou.

Na turnaj prišli štyri družstvá, reprezentujúce Košickú arcidiecézu, Banskobystrickú diecézu, Spišskú diecézu a štvrté družstvo za rehoľné spoločenstvá. Víťazom sa stali kňazi Košickej arcidiecézy. Na druhom mieste skončili zástupcovia diecézy Spiš. Tretí boli zástupcovia rehoľných spoločenstiev a na štvrtom mieste sa umiestnili hráči Banskobystrickej diecézy.

Rekord v počte víťazstiev drží tím Košickej arcidiecézy, ktorý si v tomto – v poradí už siedmom – ročníku pripísal štvrté prvenstvo. Pohár pre víťazov si prevzal kapitán košického tímu a zároveň hlavný organizátor Radoslav Bačo. Z finálového derby vyšli neúspešne reprezentanti Spišskej diecézy, keď s Košicami prehrali 3:2. Záznam z finálového zápasu si môžu záujemcovia pozrieť v archíve TV LUX.

Arcibiskup Bober: Šport je pre zdravie dôležitý

Turnaj otvoril arcibiskup Bober. S radosťou prijal záštitu nad podujatím, ktoré podľa neho prináša iný pohľad na kňazov, lebo okrem duchovného rozmeru prezentujú aj rozmer športovcov a reprezentantov svojich diecéz či rehoľných spoločenstiev.

„Je dôležité vždy mať svoje aktivity v  správnej hierarchii. U kňazov to samozrejme musia byť na prvom mieste povinnosti viažuce sa na duchovný život a pastoráciu, ale všetci chápeme, že aj šport je pre zdravie dôležitý a kňaz sa musí o seba starať aj po tejto stránke. A zdravých kňazov po duchovnej aj fyzickej stránke si všetci prajeme.

Verím, že výkony, ktoré tu dnes predvádzali boli zaujímavé aj športovo, aby  podujatie bolo všetkým zúčastneným na povzbudenie," uviedol predseda KBS.

Charitnému  domu mládeže, v ktorom sú chlapci z ohrozených sociálnych skupín po skončení ústavnej alebo ochrannej výchovy vo veku 18 – 27 rokov, vyzbierali účastníci a diváci sumu 1707 eur.  Reprezentovala ho Mária Tongelová. Program obohatil aj majster sveta z Göteborgu Jerguš Bača či hokejista HC Košice Marek Bartánus.

Po modlitbe a príhovore diváci sledovali zápasy z STD Arény vo Vranove nad Topľou a v priamom prenose prostredníctvom TV LUX.  Dianie zo štúdia komentovali aj vranovský primátor Ján Ragan a majiteľ miestnej hokejovej arény Jiří Zeman. Medzi hostí patrili europoslankyňa Miriam Lexmann a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský.

Charitatívny turnaj kňazov a rehoľníkov sa konal na Slovensku už po siedmykrát. Posledné tri boli v Ružomberku (2018), Detve (2019) a v Dubnici nad Váhom (2022). Turnaj zastrešuje vždy jedna zo súťažiacich diecéz. Od roku 2019 sa na ňom zúčastňuje aj tím Konferencie vyšších rehoľných predstavených na Slovensku, v drese ktorého hrajú rehoľníci a rehoľníčky.

_
Zdroje: kvrps.sk, Františka Čačková, OSF / Košická arcidiecéza, Martin Ďurčo

K správe bolo vydané FOTO.( TK KBS, kvrps, fc, ke, mdu; pz ) 20230226002   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]