[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 11. 2023   Meniny má Vratko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Benátsky patriarcha s biskupmi Triveneta v Hronskom Beňadiku a Topoľčiankach
P:3, 01. 03. 2023 12:55, DOM

Nitra 1. marca (TK KBS) Delegácia Konferencie biskupov Triveneta pod vedením svojho predsedu arcibiskupa Mons. Francesca Moragliu (benátskeho patriarchu) prišla na Slovensko. Sprevádza ju kňaz Nitrianskej diecézy Ľuboš Mihálka, ktorý je doktorandom kanonického práva na univerzite v Benátkach. Popri štúdiu pôsobí ako farár v talianskom letovisku Bibione.

V rámci prvého dňa programu návštevy a počas pobytu na území Nitrianskej diecézy v sprievode pomocného nitrianskeho biskupa Mons. Petra Beňa navštívili biskupi  28. februára 2023 Hronský Beňadik a pútnické mesto  Topoľčianky.

V Hronskom Beňadiku si prezreli Baziliku minor sv. Benedikta opáta, kde sa v prítomnosti jej rektora Mons. Petra Brodeka zoznámili s históriou baziliky a uctili si relikviu Kristovej krvi, ktorá je v nej uchovávaná. Po spoločnej modlitbe si prehliadli aj zrekonštruované priestory a novovytvorené výstavné expozície benediktínskeho kláštora a mali tak možnosť spoznať aj históriu tohto starobylého miesta.

Benátsky patriarcha Mons. Moraglia z vďaky obdaroval Baziliku minor sv. Benedikta opáta omšovým kalichom a obetnou miskou z benátskeho skla a jej rektora pamätnou medailou so zobrazením patróna Benátok sv. Marka evanjelistu. Z Hronského Beňadiku sa biskupi Triveneta presunuli do pútnického miesta Topoľčianky.

V Kostole  sv. Kataríny Alexandrijskej v Topoľčiankach za účasti biskupa Beňa a miestneho farára Mons. Jozefa Daška a ďalších kňazov celebrovali svätú omšu aj za účasti verejnosti a miestnych veriacich.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký

K správe je k dispozícii FOTO 1 / FOTO 2 / FOTO 3 / FOTO 4( TK KBS, tu, ml; pz ) 20230301024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]