[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 11. 2023   Meniny má Vratko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na pôstnej polievke u Milosrdných bratov vyzbierali vyše 3 000 eur
P:3, 17. 03. 2023 13:05, DOM

Bratislava 17. marca (TK KBS) Vyše 3 000 eur vyzbierali počas pôstnej polievky, ktorú tento týždeň podávali bratislavskí biskupi v refektári Milosrdných bratov v Bratislave. Výnos podporí pôstnu iniciatívu Katolíckeho hnutia žien Slovenska a Úsmevu ako dar Podeľme sa! Odovzdajú ho v najbližších dňoch.

„Sme nesmierne vďační všetkým, ktorí prišli na jednu z prvých pôstnych polievok po pandémii. Ďakujeme bratislavským biskupom Stanislavovi Zvolenskému a Jozefovi Haľkovi, ktorí pôstnu polievku podávali, hostiteľom Milosrdným bratom, všetkým ďalším, ktorí sa akokoľvek zapojili do príprav tohto vzácneho podujatia,“ hovorí Štefan Adamjak, výkonný riaditeľ Úsmev ako dar.

V Bratislave prijalo pozvanie na pôstnu polievku niekoľko stoviek ľudí. Prítomní za ňu zaplatili ako za celý obed. Mnohí darovali aj vyššiu sumu, než zvyčajne za svoj obed zaplatia. Najväčší záujem aj tento raz vyvolala možnosť dostať polievku priamo od biskupov či riaditeľa Úsmevu ako dar. Viacerí si pochvaľovali aj možnosť vymeniť si s nimi niekoľko slov či urobiť si spoločnú fotografiu na pamiatku. Odmenou pre nich bola aj polievka, ktorú pripravili kuchári u Milosrdných bratov. Medzi záujemcami boli deti, mladí i starší, kňazi i rehoľníci. Nechýbali skupiny zo škôl a rôznych firiem a inštitúcii.

Podujatie Podeľme sa! má za sebou šestnásť ročníkov. Z výťažkov tejto verejnej zbierky vzniklo mnoho užitočných diel, ako sú napríklad Centrá pre obnovu rodiny Dorka na celom Slovensku, Centrum pre deti a rodiny v Rožňave, niekoľko bytov sociálneho nájomného bývania pre ohrozené rodiny a ďalšie projekty. Cieľom podujatia Podeľme sa! je pomôcť blížnym v  krízových životných situáciách a tak prispieť k formovaniu povedomia ľudí na Slovensku k solidarite a vzájomnej pomoci. Nejde o to, len dávať almužnu, ale podeliť sa s tým, čo si odopriem.

Pre darcov, ktorí sa chcú podeliť a nemôžu sa osobne zúčastniť podujatia s vydávaním pôstnej polievky, je pripravená možnosť podeliť sa jednoducho aj cez darcovský portál www.podelmesa.org. Tento rok bude výnos zo zbierky určený na dokončenie troch príbytkov v bratislavskej Petržalke pre ohrozené rodiny s deťmi - väčšinou pre mamky - samoživiteľky. Druhá časť výťažku bude použitá na nevyhnutnú opravu strechy na sociálnom dome, ktorý je bezpečným domovom pre štyri rodiny s deťmi na Krompašskej ulici v Košiciach.

TK KBS vydala k správe FOTO.( TK KBS, ml; pz ) 20230317024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]