[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Marek Forgáč podával pôstnu polievku v košickom Veritase
P:3, 28. 03. 2023 15:00, DOM

Košice 28. marca (TK KBS) V utorok 28. marca sa v košickom Veritase opäť konalo podujatie známe ako „Pôstna polievka“. Stačí si zakúpiť jednoduchú pôstnu polievku a tak prispieť na konkrétne projekty pre pomoc rodinám. Po prvýkrát ho organizovala Spoločnosť Úsmev ako dar.

Po 16 rokoch realizácie podujatia sa Katolícke hnutie žien Slovenska rozhodlo odovzdať štafetu Spoločnosti Úsmev ako dar. My sme požiadali o požehnanie a záštitu Konferenciu biskupov Slovenska, ktorá nám cez otca arcibiskupa Bernarda Bobera vyhovela. Navyše aj viacero biskupov po Slovensku sa i osobne zapája do vydávania pôstnej polievky,“ teší sa z novej etapy pôstnej aktivity manažér Úsmevu ako dar pre východné Slovensko Radoslav Dráb.

Košice, pôstna polievka

V košickom Veritase prijal pozvanie na vydávanie pôstnej polievky košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč. „Nie je to prvýkrát, čo som tu. S otcom arcibiskupom sem radi chodíme, lebo vidíme konkrétne ovocie podujatia Podeľme sa. Navyše to veľmi zapadá do pôstneho obdobia, lebo sa skutočne delíme o chlieb. Napĺňame tak tri piliere pôstu, ktoré v tradícii Cirkvi poznáme. Pôst, modlitba a almužna. Špeciálne almužna ukazuje, že ako kresťania pamätáme na tých biednych a núdznych, ktorí nás potrebujú.“

Finančný výťažok celoslovenskej zbierky pôjde tento rok na podporu dvoch projektov. Na dokončenie troch príbytkov v bratislavskej Petržalke. V týchto príbytkoch budú žiť ohrozené rodiny s deťmi, najmä matky samo živiteľky. Druhá časť výťažku bude použitá na nevyhnutnú opravu strechy na sociálnom dome, ktorý je bezpečným domovom pre štyri rodiny s deťmi na Krompašskej ulici v Košiciach. 

Pre darcov, ktorí sa nemôžu osobne zúčastniť podujatia s vydávaním pôstnej polievky, je pripravená možnosť podeliť sa - cez darcovský portál www.podelmesa.org.

TK KBS informoval Jaroslav Fabian( TK KBS, jfa, ml; pz ) 20230328028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]