[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 26. 02. 2024   Meniny má Viktor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spoločnosť dcér kresťanskej lásky oslávila storočnicu sestry Kajetány
P:3, 02. 05. 2023 11:45, DOM

Nitra 2. mája (TK KBS) V provinciálnom dome Spoločnosti dcér kresťanskej lásky svätého Vincenta de Paul v Nitre sa konala v nedeľu slávnosť, pri ktorej si pripomenuli storočnicu narodenia sestry Kajetány. Za všetky milosti, požehnanie a za každú službu, ktorú vykonávala i za všetkých chudobných, ktorým mohla slúžiť, poďakovala pri svätej omši.

V kruhu najbližších príbuzných a spolusestier ju slávil provinciálny direktor Jozef Mrocek, CM. V závere svätej omše zaznela na poďakovanie aj pieseň Kráľovná nebies, ktorej text napísal dnes už zosnulý rodný brat s. Kajetány – Viktor Magdolen. Po obede si sestra Kajetána zaspomínala na prežité chvíle, na miesta kde slúžila. Na otázku príbuzných, či neľutuje, že zasvätila svoj život Bohu, rozhodne odpovedala:

„Neľutujem ani jediný okamih, ani jedinú chvíľu odkedy vstúpila do Spoločnosti dcér kresťanskej lásky. Nikdy by som nebola pomyslela, že sa dožijem takejto chvíle. Vrúcne ďakujem Pánu Bohu za ochranu, jeho požehnanie, že ma sprevádzal všade kam som išla slúžiť,“ tlmočia jej slová sestry vincentky.

Sprevádzajme sestru Kajetánu aj my svojimi modlitbami, aby ju Pán žehnal a sprevádzal i v nasledujúcich rokoch jej pozemského života, uviedli vincentky.

Spoločnosť, ktorú založili svätý Vincent de Paul a svätá Lujza de Marillac v 17. storočí vo Francúzsku, je v Cirkvi známa pod názvom Spoločnosť dcér kresťanskej lásky svätého Vincenta de Paul, služobníc chudobných a podľa kánonického práva je Cirkvou uznaná ako spoločnosť apoštolského života.

Sestry pôsobia v školách, venujú sa deťom a mládeži, sú v službe starým a chorým ľuďom v hospicoch, v zariadeniach sociálnych služieb, v domácej opatrovateľskej službe, v službe ľuďom bez domova, starým a chorým kňazom, starým a chorým spolusestrám, vo farnostiach, v kňazskom seminári,… a „v škole Božieho Syna sa učia, že niet takej biedy, ktorá by im bola cudzia“ (Konštitúcie DKL).

Dcéry kresťanskej lásky s úctou slávia mariánske sviatky, denne sa modlia ruženec, prejavujú Panne Márii svoju detinskú lásku a vďačnosť, venujú sa mariánskym združeniam (Združenie mariánskej mládeže, Združenie zázračnej medaily). Sídlo slovenskej provincie je v Nitre. Je zároveň i miestom formácie pre sestry i pre laikov. Konajú sa tu duchovné cvičenia a iné akcie.

Zdroje: vincentky.sk / Archív Biskupstva Nitra( TK KBS, vin, bs, ml; pz ) 20230502045   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]