[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 26. 02. 2024   Meniny má Viktor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Forgáč požehnal novostavbu pri kostole Dominikánov v Košiciach
P:3, 03. 05. 2023 14:03, DOM

Košice 3. mája (TK KBS) Košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč požehnal novostavbu pri kultúrnom centre Veritas a kostole Dominikánov na Dominikánskom námestí v Košiciach. Výstavba začala pred štyrmi rokmi. Pôvodná, ktorú neskôr zbúrali, slúžila ako zázemie blízkeho trhoviska. Jej súčasťou boli aj komerčné priestory. Potom, ako sa po roku 1989 vrátila reholi, bola v zlom technickom stave. Po sérii oprav rozhodli, že stavbu zbúrajú a postavia novú s dvomi poschodiami. Okrem týchto prác tiež prebiehajú reštaurátorske práce na fasáde dominikánskeho kostola.

„Keďže táto budova slúžila od počiatku ako obchodné priestory a služby, rozhodli sme sa tento účel zachovať. Na 1. nadzemnom podlaží objektu sú navrhnuté obchodné priestory s výkladom. Na 2. a 3. nadzemnom podlaží sú navrhované priestory obchodu, služieb a administratívne priestory. Vstup do priestorov je možný dvomi schodiskami v náprotivných rohoch objektu, budova taktiež disponuje výťahom, čiže je tu možnosť bezbariérového vstupu. Nájomníci sa nám už postupne hlásia a prebehlo aj kolaudačné konanie," hovorí syndik košického konventu Marián Slavomír Hovanec.

„Blahoželám reholi Dominikánov k tomuto dielu a som rád, že som mohol byť pri požehnaní tejto stavby. Rehoľníci sú samozrejme nasmerovaní prioritne na duchovné hodnoty, ich komunitný život a pastoráciu. Je však prejavom životaschopnosti spoločenstva, že dokáže realizovať aj takéto dielo. Je potrebné mať aj solídne materiálne istoty, aby mohli bez problémov bežať duchovné aktivity," uviedol pri tejto príležitosti biskup Forgáč.

_
Poznámka: S využitím správy Košickej arcidiecézy( TK KBS, ke; ml ) 20230503034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]