[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tisícky detí sa stretli na púťach v Rajeckej Lesnej, Levoči a Obišovciach
P:3, 17. 05. 2023 08:20, DOM

Bratislava 17. mája (TK KBS) V sobotu 13. mája sa na slovenských pútnických miestach stretli tisícky detí. eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí s podporou diecéz zorganizovalo púte detí v Rajeckej Lesnej, Levoči a Obišovciach. V tomto roku putovali spoločne pod heslom Krajší svet s Máriou.

„Putovať na pútnické miesta je starobylou tradíciou Cirkvi, ktorú napĺňame mladosťou, radosťou a živosťou tým, že na tieto miesta putujeme spolu s deťmi. Misijné púte detí v eRku vnímame ako skvelý spoločný čas detí, kedy môžu byť v spoločenstve a skrze modlitbu blízko pri svojej Matke Márii a tradične púťami vzdávame aj vďaku za možnosť tohtoročného koledovania. Ďakujem všetkým deťom, animátorom a rodinám, ktoré sa tohtoročných pútí zúčastnili a samozrejme všetkým, ktorí sa zapojili do organizácie a príprav,“ dodáva Andrej Gejdoš, predseda eRka.

Rajecká Lesná

V Rajeckej Lesnej putovalo viac ako 1 337 pútnikov z toho 826 detí. Svätú omšu celebroval žilinský diecézny biskup Tomáš Galis. Do Rajeckej Lesnej putovali deti už 20-krát. V programe bola svätá omša, eRko-tance, katechéza, misijný chodník či koncert kresťanského rapu. Deti priniesli ako obetný dar mydlo.

Fotogaléria z Rajeckej Lesnej

Levoča

Deti spoločne s animátormi, rodičmi a kňazmi putovali do Levoče z 52 farností Spišskej diecézy a Prešovskej eparchie. Spolu sa tak na Mariánskej hore zhromaždilo viac ako 1 230 pútnikov z toho bolo 925 detí. Putovanie na horu spríjemňovali pripravené stanovištia. Program pokračoval katechézami o misiách, misijnom ruženci a Panne Márii.

Po obede program vyvrcholil modlitbou misijného ruženca a slávením svätej omše s biskupom Jánom Kubošom. Vo svojom príhovore otec biskup zdôraznil poslanie, ktoré Ježiš zveril svojim učeníkom: ohlasovať všade radostnú zvesť. Pripomenul tiež, že aj my môžeme urobiť spoločne svet krajší, ak budeme lepší, v čom nám pomôže blízkosť našej Nebeskej matky. Deti priniesli obetný dar cestoviny rôzneho druhu, ktoré po púti odovzdajú Spišskej katolíckej charite, ktoré ich rozdelí núdznym.

Fotogaléria z Levoče

Obišovce

Už po štvrtýkrát putovali deti, rodičia, animátori a členovia rôznych spoločenstiev na Arcidiecéznu púť detí do Obišoviec. Deti sa stretli v Ličartovciach a spoločne putovali do Obišoviec. Cestu lemovalo niekoľko zaujímavých stanovíšť. Na mieste púte čakali detí zaujimavé workshopy, organizované v spolupráci s inými organizáciami - skauti, Deti sv. Alžbety, eRko tance a pod.

Deti priniesli obetný dar trvanlivé potraviny pre núdznych zasiahnutých vojnou. Svätú omšu celebroval košický arcibiskup Bernard Bober. Celkovo sa  púte detí v Obišovciach zúčastnilo okolo 1 300 účastníkov zo všetkých kútov arcidiecézy.

Fotogaléria z Obišoviec

V sobotu 20.5.2023 sa ešte uskutoční Arcidiecézna púť detí v Marianke. Viac informácií a prihlášku nájdete na webe https://erko.sk/putdeti/.

_
Kontakt pre médiá: Boris Kollár, 0904 906 927, boris@erko.sk( TK KBS, bko, ml; pz ) 20230517016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]