[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 20. 06. 2024   Meniny má Valéria      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Hlohovci slávili vigíliu, obohatená bola o čítania v cudzích jazykoch
P:3, 28. 05. 2023 12:26, DOM

Hlohovec 28. mája (TK KBS) Vo františkánskom kostole sa v sobotu konala slávnostná vigília Zoslania Ducha Svätého. Špeciálna bola v tom, že starozákonné čítania boli prednesené v cudzích jazykoch, a to v angličtine, nemčine, španielčine a taliančine. Hlavným celebrantom a kazateľom bol páter Jeremiáš Kvaka OFM, koncelebroval kaplán z farského kostola Samuel Sádecký.

Páter Jeremiáš Kvaka OFM v homílii pripomenul, že i my dnes sme mohli zažiť atmosféru z Bábela, kedy sme nerozumeli tomu, čo sa čítalo. To nás však nemá odradiť, ale naopak, máme vidieť, aký je Boh dobrý, že nás učí pokore, a ak si nerozumieme, máme hľadať symboly, cez ktoré si porozumieme. Takisto v druhom čítaní bol Boh vnímaný cez hrôzu, ale my už zažívame, že Boh je skutočne dobrý a milosrdný. A ako v treťom čítaní zoschnuté kosti ožili, aj my vieme ožiť v našom duchovnom živote, ak sa pre nás stal niečim fádnym. A Duch Svätý je tu pre každého, starých i mladých, ako hovoril prorok Joel vo štvrtom čítaní. Na tom všetkom máme poznať, že Boh je dobrý a zjednocuje nás skrze svojho Ducha Svätého.

Počas spoločných modlitieb veriacich sa zapaľovalo sedem sviac ako symbol siedmich darov Ducha Svätého. Na záver páter Jeremiáš Kvaka OFM poďakoval všetkým, ktorí sa postarali o liturgiu, najmä spevákom Taizé, ktorí doprevádzali svätú omšu  spevom, lektorom, ktorí zvládli neľahkú úlohu čítať v cudzom jazyku, seniorom, ktorí niesli obetné dary i kostolníčke, ktorá počas jeho neprítomnosti mala celú prípravu tejto slávnosti na starosti. Slávnosť bola zavŕšená eucharistickým požehnaním po krátkej adorácii a vzývaním Ducha Svätého.

TK KBS informovala Lucia Froncová( TK KBS, fro, ml; pz ) 20230528006   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]