[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Predseda KBS sa modlil s veriacimi za Synodu o synodalite Cirkvi
P:3, 01. 06. 2023 14:51, DOM

Košice 1. júna (TK KBS) Poslednú májovú stredu sa veriaci s košickým arcibiskupom metropolitom a predsedom Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Bernardom Boberom stretli v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach, aby zverili Panne Márii prebiehajúci synodálny proces.

Kosice, synoda, Bober

Sekretariát Synody navrhol, aby sa na celom svete slávila osobitná mariánska modlitba, ako príprava na zhromaždenie synody biskupov v deň liturgickej spomienky Navštívenia Panny Márie (31. mája 2023). Aktívne sa do nej zapojili vo všetkých arci/diecézach a archi/eparchiách Slovenska.

Synodálna cesta, ktorou kráča celá Cirkev bude vrcholiť v októbri 2023 zhromaždením biskupov v Ríme.

Svätú omšu za synodu celebroval arcibiskup Bober, ktorý pripomenul, že už dva roky sme účastní synodálneho procesu, ktorým všetci kráčame spoločne:

„Chcel by som pripomenúť, že v roku 2021 sa začala synoda na báze farností a spoločenstiev. V januári tohto roku sme vystúpili na kontinentálnu úroveň a všetky hodnoty,  ktoré sa objavili v Cirkvi sa zaslali do Ríma, kde sa  v októbri začne spomínané zasadnutie synodálnych členov z každej biskupskej konferencie i pozvaných laikov.

V októbri sa budeme modliť, aby Duch Svätý pôsobil v Cirkvi a hlavne v tomto spoločenstve, ktoré sa stretne. My sme v Cirkvi pozvaní rozlišovať, čo od nás chce Boh. To nie je slepé podriaďovanie sa, ale synovské pochopenie, že Boh nás miluje a chce nám to najlepšie.

Pozývam vás,  aby ste sa modlili predovšetkým za Svätého Otca Františka, aby Duch viedol jeho, aby viedol Cirkev, túto farnosť a túto arcidiecézu. Aby sme v nej všetci cítili, že sme tu doma, že je to aj moja Cirkev,“ uviedol predseda KBS.

Kosice, synoda, Bober

Na záver svätej omše nasledovala adorácia a eucharistické požehnanie.

TK KBS informoval Martin Ďurčo( TK KBS, mdu, ml; pz ) 20230601030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]