[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko chystá v lete pre deti približne 90 táborov
P:3, 03. 07. 2023 09:59, DOM

Bratislava 3. júla (TK KBS) eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí pripravuje v lete pre deti približne 90 táborov. Tábory organizujú vyškolení animátori a uskutočňujú sa vo farnostiach po celom Slovensku.

„Rozhodnúť sa venovať svoj čas, úsilie a energiu do organizovania letného tábora pre mladších kamarátov si zaslúži uznanie a obdiv, pretože táto služba nie je jednoduchá. My v eRku to vieme a veľmi si ju vážime. Vedúcim táborov chceme byť na blízku a majú našu podporu i počas leta. Rovnako si vážime aj nasadenie všetkých animátorov, pomocníkov či kuchárov,“ uvádza predseda eRka Andrej Gejdoš.

„V eRku organizujeme pobytové aj denné tábory. Deti v nich majú viac času a príležitostí prehĺbiť sa v tom, čo spoznali a prežívali na stretkách počas školského roka. Letné tábory sú vyvrcholením celoročného stretávania sa v spoločenstvách a môžu pôsobiť motiváciou pre zapojenie sa ďalších detí do pravidelných aktivít eRka,“ dodáva koordinátor eRko-táborov František Koníček.

Všetky tábory organizované pod hlavičkou eRka podliehajú tzv. „štandardu eRkotáborov“. eRko sa snaží, aby tábory mali čo najvyššiu kvalitu v oblasti obsahu a programu, ochrany a bezpečnosti detí, kladú morálne nároky aj na animátorov a ich pomocníkov. Aj v tomto roku preto eRko pripravilo viacero kurzov a tiež sériu webinárov, ktoré majú vedúcim táborov pomôcť v ich službe.

eRko je hnutie detských kresťanských spoločenstiev. Pôsobí na území celého Slovenska. Jeho poslaním je vytvárať stretká pre deti, aby rástli spolu v radosti. Program eRka zabezpečujú vyškolení dobrovoľníci. Viac o aktivitách eRka nájdete na webe www.erko.sk.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bk; pz ) 20230703021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]