[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 04. 12. 2023   Meniny má Barbora, Barbara      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

EMfest na Starých Horách v atmosfére Medžugoria
P:3, 12. 07. 2023 12:05, DOMFoto: Jaroslav Kostúr


Staré Hory 12. júla (TK KBS) Pútnické miesto Staré Hory neďaleko Banskej Bystrice, pravidelne už 17 rokov víta účastníkov festivalu EMfest. Nebolo tomu inak ani uplynulú sobotu - 8. júla. Podujatie, ktorého názov ukrýva slová Eucharistia a Mária, malo tentokrát nosnú tému "Pane, daj nám väčšiu vieru!". Celý program prebiehal na Studničke, na horami obklopenom priestranstve.

Podujatia, ktoré bolo inšpirované Mladifestom v Medžugorí, sa zúčastnilo viac ako 500 účastníkov z celého Slovenska. Hlavným prednášajúcim a zároveň vzácnym hosťom bol františkán Ivo Pavić z Bosny a Hercegoviny. Všetkým zúčastneným sa prihovoril v dvoch prednáškach a taktiež počas večernej homílie. „Skrze jeho odovzdané slovo ma prenikala Božia prítomnosť a mohla som vnímať Pána prítomného medzi nami. Veľká radosť naplnila moje srdce. Dostala som úžasnú posilu a povzbudenie do ďalších dní,“ to sú slová účastníčky podujatia.

Počas celého dňa bola k dispozícii aj svätá spoveď, ku ktorej pristúpilo mnoho veriacich. Popoludní sa účastníci mohli ponoriť do tajomstiev Božieho milosrdenstva počas Korunky a neskôr prehĺbiť vzťah s našou nebeskou matkou Máriou počas modlitby svätého ruženca. Do týchto modlitieb sa zapojili aj deti prítomné na EMfeste.
Večernú adoráciu moderoval otec Dušan Hricko z rehole Bosých Karmelitánov, ktorí pôsobia priamo na Starých Horách a spolupracovali aj na príprave tohtoročného EMfestu. Mnoho prítomných prežívalo silné momenty počas adorácie, obzvlášť počas požehnania Eucharistickým Kristom. To bolo vyvrcholenie úžasného programu, ktorý sa celý niesol v jedinečnej atmosfére Medžugoria.

Organizátori ďakujú hlavnému prednášajúcemu, hudobníkom a tiež obetavým kňazom, ktorí sa zapojili do spovednej služby a veria, že o rok sa na Starých Horách so všetkými účastníkmi stretnú opäť.
Počas celého podujatia organizátori ponúkli vysielanie cez LIVE stream a jeho záznam môžete stále nájsť na stránke www.emfest.sk.

Informoval Jaroslav Kostúr, EMfest team( TK KBS, kos; pz ) 20230712009   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]