[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 07. 12. 2023   Meniny má Ambróz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tatry privítali XIII. ročník eparchiálneho tábora s evanjelizačným zameraním
P:3, 13. 07. 2023 15:08, DOMFoto: Archív Bratislavskej eparchie


Tatranská Lesná 13. júla (TK KBS) V zariadení Detský raj v Tatranskej Lesnej sa konal v prvý júlový týždeň XIII. ročník letného eparchiálneho tábora s evanjelizačným zameraním (tzv. LET-ka). Na tábore, určenom pre deti a mládež z farností bratislavskej eparchie sa zúčastnilo vyše osemdesiat detí, ktorým sa venovali desiati animátori.

O duchovnú starostlivosť a slávenie sviatostí sa postarali gréckokatolícki kňazi, podporovaní svojimi rodinami - Igor Cingeľ z Trenčína, Andrej Škoviera a Rastislav Čižik (farár najviac zastúpenej bratislavskej farnosti), Jozef Durkot z Prievidze a Michal Janočko z Telgártu.

Nad celým priebehom tábora bdel svojou otcovskou prítomnosťou vladyka Milan Lach, pomocný biskup Bratislavskej eparchie.  Tábor sa niesol v duchu témy z Listu sv. apoštola Pavla Galaťanom: „Už nežijem ja, ale vo mne žije Kristus!“ (Gal 2, 20), ktorá bola prepojená s cirkevným rokom.

Kňazi sa vo svojich katechézach snažili deťom priblížiť pravdy viery, že vtelením Božieho Slova prišiel na našu Zem Ježiš Kristus. Týmto jeho príchodom sa začal proces, počas, ktorého sa Boží Syn priblížil k ľuďom, ku každému z nás. Pri nanebovstúpení síce Kristus odišiel do neba, ale ostáva a žije v kresťanoch, v každom z nás, a tak ostáva prítomný vo svete.

Tábor poctil svojou návštevou aj americký biskup Mons. Larry James Kulick, biskup diecézy Greensburg v štáte Pensylvánia v USA, ktorý sa v tábore zastavil na ceste do Nitry, na oslavy sviatku sv. Cyrila a Metoda (jeho prastarí rodičia odišli do USA zo Slovenska). Tento sviatok slovanských vierozvestov (5. júl) deti oslávili Cyrilometodskou túrou k Studenovodským vodopádom. 

V každodennom programe nechýbala modlitba, svätá liturgia a katechéza, ktorú potom animátori rozvíjali v dialógu s deťmi menších skupinkách. Program zahŕňal aj športové a spoločenské hry a ďalšie aktivity.  Pre tých odvážnejších bola určená „nočná hra“.

Záver tábora patril oceňovaniu šikovnosti všetkých detí v súťažiach, ale bodovaný bol aj poriadok na izbách. Veríme, že okrem prázdninových zážitkov, vecných cien či tematických tričiek si deti z tábora odniesli najmä duchovné posolstvo, že sa povzbudili vo viere, v láske k východnému obradu a že sa týmto podujatím posilnilo ich puto ku Gréckokatolíckej cirkvi.

_
Zdroj: grkatba.sk( TK KBS, grk; ml ) 20230713028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]