[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 10. 12. 2023   Meniny má Radúz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Škole sv. Michala v Bratislave zorganizovali Deň otvorených dverí
P:3, 14. 07. 2023 08:44, DOMFoto: www.facebook.com/SkolkaSvMichala


Bratislava 14. júla (TK KBS/Rádio LUMEN) V priestoroch Školy sv. Michala na Hummelovej ulici v Bratislave mali Deň otvorených dverí. Ide o novú súkromnú školu, ktorú charakterizujú nielen nové spôsoby výučby, ale aj výchova ku kresťanským hodnotám. Navštívil ju aj redaktor Rádia LUMEN Ľudovít Malík.

Súkromných škôl je v Bratislave viacero a pribúdajú nové. Zriaďovateľka Školy Jana Michaličková najskôr pred dvoma rokmi založila materskú škôlku a dnes pokračuje školou s 1. stupňom. „Práve preto, že rodičia vyhľadávajú a škôlku sme sa rozhodli, že rozšírime priestor materskej školy a prišli sme k tomuto krásnemu priestoru, kde sme zistili, že by sme mohli otvoriť aj základnú školu. Povedali sme si, že to vyskúšame a posunieme vzdelávanie nielen čo sa týka kvality obsahu, ale aj duchovného rozmeru, že to posunieme ďalej a vytvoríme nový priestor pre ďalšie deti.“

Škola sv. Michala sa nachádza na vrchu neďaleko Bratislavského hradu a má priestor s nádherným výhľadom. Je určená deťom 1. stupňa. Otvára dve triedy s maximálnym počtom 18 detí na triedu. A čím sa táto škola bude odlišovať od iných?  Adriana Šišková, riaditeľka Školy sv. Michala: „Naše kurikulum je naozaj také, ktoré spĺňa sen pre rodiča, lebo je inovatívne. Aj štruktúra vyučovania bude trošku iná, budeme vyučovať v blokoch, budeme sa venovať talentu každého dieťaťa. No a to na čom staviame, je výchova čnosti, výchova charakteru,“ vysvetlila riaditeľka Adriana Šišková.

Žiadne memorovanie, rozvoj kritického myslenia, dramatická výchova, podpora čitateľskej gramotnosti a mnoho ďalšieho ponúka Škola sv. Michala, ktorú si pre svojho syna vybral aj jeden z prítomných otcov Boris. „Hľadali sme školu s iným prístupom. Tento koncept sa nám pozdáva. Dúfame v  ľudský a kresťanský prístup, že sa tu nájde, že sa to odrazí v prístupe,“ uviedol.

Škola sv. Michala je súkromnou školou a mesačné školné je 150 eur. V prípade, že ju navštevujú dvaja a viac súrodencov, tretie dieťa platí iba symbolický poplatok.

_
Zdroj: Rádio LUMEN( TK KBS, rlu, lma, ml; pz ) 20230714013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]