[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 02. 12. 2023   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nábrežie Oravskej priehrady v Námestove ožije festivalom Verím Pane
P:3, 14. 07. 2023 09:48, DOMNámestovo 14. júla (TK KBS) Nábrežie Oravskej priehrady v Námestove opäť hudobným festivalom Verím Pane.

Už od piatka 21. júla 2023 na Hudobnom festivale Verím Pane svoju aktuálnu tvorbu predstavia Sima Magušinová, Mária Podhradská, Jana Zubajová, Slávka Tkáčová, Janais, Dominika Gurbaľová a Katarína Jura, SKYVA, HERO, Onezim, jeTvoje, rómska kapela GPS, detský zbor VINIMINI, manželia Gavalovci, Emanuel, Smaily, Magnet, Kapucín Felix s kapelou FELICE, česká kapela GOOD WORK a ďalší. Z festivalových stálic nebudú chýbať Credo, Križiaci, Boží Šramot, Kéfas, Skalka či Kapucíni.

Zastúpený bude aj kresťanský rap v podaní úspešných Tow Meot a obzory tohto žánru návštevníkom určite rozšíria aj Isaac Records. O večerné chvály sa postarajú LCH LIVE a TIMOTHY.

Deti sa môžu tešiť na Pesničkohry s Mirom Jilom, Hravé bublinky Tinky Bublinky a trochu netradične JOBUSOVKY v podaní fenomenálneho speváka a spisovateľa Braňa Jobusa. V detskom stane môžu deti stráviť príjemne čas aktivitami v tvorivých dielňach v réžii organizácií eRKo, OZ Lesná cestička a Mestskej knižnice pri Dome Kultúry v Námestove. „Istotou“ detskej zábavy bude skákací hrad a maľovanie na tvár.

Festival Verím Pane poctí svojou návštevou bratislavským pomocný biskup Mons. Jozef Haľko, ktorý v diskusii s Patrikom Strukom zodpovie na divácke otázky o cirkvi. Hosťom Patrika Struka bude v ďalšej diskusii o spovedi a sebareflexii aj misionár milosrdenstva, Kapucín Felix. Manželia Bedrichovci predstavia vo festivalovej čajovni Bylinkové básne. Diskusný program festivalu obohatí aj prednáška od protagonistov projektu Digitálni rodičia, kde sa rodičia dozvedia konkrétne tipy a triky, ako byť správnymi sprievodcami našich detí v digitálnej dobe.

Samozrejmosťou je duchovný program, každý festivalový deň na amfiteátri začína svätou omšou, v piatok o 14:00 hod., v sobotu a v nedeľu o 11:00 hod. Pripravené budú tiché aj moderované adorácie a duchovná obnova vo farskom kostole a tiež možnosť prijať sviatosť zmierenia priamo na nábreží. Večerný program je zakončený hudobnými chválami.

Organizátori programom reagujú aj na situáciu na Ukrajine. Tony Frič zo Spišskej katolíckej charity uvedie dokumentárny film s názvom Chlieb a mier, ktorý rozpráva príbeh rozdávania lásky a plnenia poslania charity v ťažkých frontových podmienkach. Umeleckú výpoveď prednesie výnimočné duo Mila Medvedovska (UA) a Daniel Špiner. Ich hudba je inšpirovaná ukrajinskými a slovenskými ľudovými piesňami a aranžmány majú nádych folku, jazzu a šansónu.

Dlhoročným mottom festivalu je heslo DOMA JE DOMA. “Našou snahou je vytvoriť priestor a podmienky tak, aby sa všetci - návštevníci, účinkujúci, naši dobrovoľníci a dodávatelia, skrátka všetci zúčastnení, cítili prijatí, cítili ako doma. Je to jedno veľké, priam rodinné stretnutie predstaviteľov, spolupracovníkov a nadšencov kresťanskej hudobnej scény,” približuje organizátor festivalu Daniel Gašpierik.

Festivalový areál sa otvára v piatok 21. júla o 12:00 h a program potrvá až do nedele 23. júla do 23:00. Vstupenky a poukazy na ubytovanie na školách a vo festivalovom kempe je možné kúpiť online už teraz a aj počas festivalu na www.verimpane.sk. Dobrovoľníci sú každý rok neodmysliteľnou súčasťou festivalu. To oni napĺňajú motto festivalu DOMA JE DOMA. Stále je možné sa zapojiť, pravidlá a registrácia sú už na www.verimpane.sk Tridsiaty druhý ročník hudobného festivalu Verím Pane organizuje Gospelová muzika, o.z. v spolupráci s Rímskokatolíckou farnosťou Námestovo, Mestom Námestovo a Žilinským samosprávnym krajom. Ďalšie informácie, účinkujúci, kompletný program bude postupne zverejňovaný na webovej stránke festivalu www.verimpane.sk.

Namestovo, Verim Pane, festival, plagat

Viac informácií je možné nájsť na stránke www.verimpane.sk a sociálnych sieťach (https://www.facebook.com/verimpane / https://www.instagram.com/verimpane/)

_
Zdroj: Gospelová muzika, o. z., Daniel Gašpierik( TK KBS, gm, dg, ml; pz ) 20230714016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]