[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 04. 12. 2023   Meniny má Barbora, Barbara      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Saleziánska komunita v Košiciach pripravila pre deti unikátny týždeň
P:3, 14. 07. 2023 10:59, DOMFoto: Juraj Chorvatovič


Košice 14. júla (TK KBS) Saleziánska komunita Dona Bosca na Troch hôrkach v Košiciach  pripravila pre deti unikátny týždeň hneď na začiatku prázdnin. Počas neho bolo počuť spev, smiech, radosť či súťaživosť. „Saleziáni  spolu s animátormi z celého Slovenska organizujú už pätnásty ročník saleziánskeho tábora, ktorý máme tu priamo na Luniku IX. Zvolili sme si tému Mojžiš a pomocou scénok. Pomocou aktivít im chceme priblížiť život tohto hrdinu starého zákona, aby práve tieto deti motivoval k  dobrým skutkom a veľkému vzťahu s Bohom,“ uviedol vedúci pastorácie mládeže na Luniku IX v Košiciach Peter Roth SDB.

Saleziáni v Košiciach pôsobia od roku 2008. Aj keď boli rómskou komunitou neprijatí a stretávali sa s častou agresivitou, postupne si získali ich srdcia. „Hneď, ako prišli, urobili saleziánsky prímestský tábor. Práve toto bolo prvé prelomenie, že tí ľudia videli, že niekto má záujem o  ich deti a chce im pomôcť. Je dôležité s týmito deťmi pracovať. My to aj vidíme v tej výchove. Ak sa  s nimi pracuje, tak aj viditeľne napredujú,“ hovorí Peter Veselský SDB, riaditeľ saleziánskej komunity v Košiciach.

Tábor začínajú prázdninovou hymnou, pokračujú tvorivými dielňami a predstaveniami. „Na jednotlivé dni sme tvorili rôzne scénky. Snažili sme sa to tvoriť tak živo, aby to bolo pre deti zaujímavé. A kládli sme dôraz aj na kostýmy, aby sa postavy priblížili viac k tým ľuďom,“ uviedol animátor tábora Miroslav Švik. O tom, že tábor sa všetkým páčil niet pochýb. „Ďakujeme za mestský tábor aj za animátorky, ktoré sa o nás starajú. Je tu veľmi dobre! prezradila jedna z účastníčok tábora Miroslava Horváthová „Oslovila ma scénka, je tu veľa hier. Hneď, keď som prišla, išla som tancovať a potom na trampolínu,“ dodala táborníčka Ruženka Daňová

Pre 55 mladých táborníkov nechýbala každodenná svätá omša i veľmi chutné jedlo na tanieri, ktoré pripravovali ženy v kuchyni. „Každý deň im ponúkame niečo iné. Pripravujeme rôzne druhy jedál pre našich táborníkov. Chceme, aby sa tu cítili čo najlepšie,“ uviedla rehoľná sestra z Inštitútu dcér Márie Pomocnice v Košiciach sr. Mária Svoreňová FMA.

TK KBS informovala Janka Pavelová( TK KBS, jpa, ml; pz ) 20230714020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]