[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 04. 12. 2023   Meniny má Barbora, Barbara      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Rodinkove - Dome prijatia pre rodiny bol Deň a noc otvorených dverí
P:3, 14. 07. 2023 11:50, DOMFoto: Archív Rodinkova


Belušské Slatiny 14. júla (TK KBS) Rodinkovo - Dom prijatia pre rodiny zorganizoval v spolupráci s obcou Beluša po prvýkrát Deň a noc otvorených dverí v Rodinkove.

„Predpoveď počasia síce zo začiatku neprijala, no my sme sa nezľakli a vyplatilo sa. Prišlo približne sto ľudí, z toho približne 70 - 80 detí,“ hovorí Michaela Nemcová z Rodinkova. „Kým doobeda pršalo, program sa sústredil v interiéri. Odštartovali sme prezentáciou Romana Seka o Rodinkove. Potom nasledovali aktivity a súťaže pre deti, svätá omša a obed. Po krátkom poobednom oddychu sme sa už mohli tešiť z pekného počasia a pestrých aktivít vonku. Svoju činnosť nám prišli predstaviť Kynologický klub z Beluše, doborovoľní hasičský zbor z Beluše a vyvrcholením bola penová šou s diskotékou,“ spomína.

Rodinkovo, DOD, pena

Celé poobedie sme si osladili cukrovou vatou, palacinkami a nealkoholickým nápojom. Voňavá večerná opekačka bola príjemnou odmenou pre tých, ktorí dal prednosť pred buchtami v kuchyni. Keď už tí najmenší spali, rodičia zakončili program večernou prednáškou a diskusiou s kňazom Romanom na tému „Ako lepšie spoznať a zvládnuť digitálny svet našich detí“,“ dodala Michaela Nemcová z Rodinkova.

Fotogaléria

Dom prijatia pre rodiny Rodinkovo z Belušských Slatinách vstúpilo tento rok do 11. roku života a služby. Vznik Rodinkova bol inšpirovaný spoločenstvom ľudí v talianskom mestečku Caresto, kde od roku 1970 postupne vyrástlo miesto prijatia pre rodiny s deťmi slúžiace tisíckam rodín z celého Talianska.  

V roku 2003 tu duchovný otec a zakladateľ Rodinkova, kňaz Roman Seko zažil víkendovú duchovnú obnovu pre rodiny. Po tomto zážitku odchádzal z Talianska s myšlienkou: „Keby sme niečo podobné mali na Slovensku, bolo by to veľké požehnanie pre naše rodiny...“ O deväť rokov neskôr, v roku 2012, to, čo sa javilo ako nesmelá túžba, začalo nadobúdať reálne kontúry. 

Dom prijatia pre rodiny Rodinkovo je inšpirovaný štruktúrou podobného typu v talianskom mestečku Caresto. Rodinkovo všetkým členom tradičnej rodiny, ako aj snúbencom, ponúka priestor nielen na duchovnú, duševnú a fyzickú regeneráciu, ale aj duchovné a formačné programy pre malých i veľkých, mladších i starších, aby každá rodina, aj tá budúca, mohla fungovať čo najlepšie.

Programy pre manželov a rodiny tvoríme v Rodinkovo tvorí a pripravuje v spolupráci s mnohými spoločenstvami, hnutiami, komunitami a prorodinnými organizáciami, ktorým záleží na dobre manželstiev a rodín. Dom prijatia pre rodiny Rodinkovo sa nachádza v prostredí na rozhraní Považského podolia a Strážovských vrchov na úbočí zmiešaného lesa Belušských Slatín.( TK KBS, mne, ml; pz ) 20230714023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]