[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 04. 12. 2023   Meniny má Barbora, Barbara      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slovenský organizačný tím finalizuje prípravy pred odchodom do Lisabonu
P:3, 15. 07. 2023 11:10, DOMFoto: Archív Pavla Reisela


Bratislava 14. júla (TK KBS) Slovenský organizačný tím, zodpovedný za koordináciu účasti slovenských pútnikov na Svetových dňoch mládeže, finalizuje prípravy pred samotným odchodom pútnikov smerom do Lisabonu. Prebiehajú stretnutia organizačného tímu a taktiež stretnutia s koordinátormi za jednotlivé diecézy, aby sa zabezpečila plynulá logistika a aby všetky potrebné informácie boli poskytnuté slovenským pútnikom pred SDM v Lisabone. Organizačný tím tiež informoval, že prví mladí pútnici sa už o týždeň vyberú autobusmi do Lisabonu.

Ako súčasť príprav na Svetové dni mládeže, sa mnohí mladí z rôznych častí Slovenska zúčastnili pútnických stretnutí, kde získali dôležité informácie o programe počas Dní v diecézach alebo priamo o SDM v Lisabone. Kvôli bezpečnosti boli pútnici na stretnutiach informovaní aj o lekárskych odporúčaniach, dokladoch či dôležitých kontaktoch. Mladí si na stretnutiach mohli prebrať slovenské balíky pútnika. Slovenský balíček pútnika obsahuje rôzne predmety s logom SDM, ktoré sú vhodné na reprezentačné a taktiež pamätné účely.

Slovenský organizačný tím absolvoval pred SDM teambuildingové stretnutie, ktoré malo napomôcť k zvýšeniu vzájomnú spolupráce a efektivitu tímu. „Tím je plne oddaný príprave tejto významnej udalosti a verí, že Slovákov bude vidieť na svetovej púti mladých,“ hovorí Ondrej Chrvala, člen slovenského organizačného tímu.

Informácie pútnikom sú sprostredkované prostredníctvom mailov a newslettrov, ktoré poskytujú dôležité informácie aj o tom čo všetko je potrebné mať zbalené na cestu. Pútnici môžu sledovať dianie a prípravy na sociálnej sieti Instagram na profile @svetovednimladeze a na stránke svetovednimladeze.sk

V týchto chvíľach sa v Lisabone nachádza aj päť dievčat zo Slovenska, ktoré sa vďaka projektu Ensemble23 dostali tímu, ktorý zabezpečuje dramaturgicky a hudobný program, ktorý budú môcť vidieť pútnici v rámci hlavných podujatí už prvý augustový týždeň.  „Sme veľmi povzbudení z mladých talentovaných Sloveniek, ktoré sa dostali cez niekoľko-stupňový výberový proces a budú reprezentovať aj našu krajinu na Svetových dňoch mládeže v Lisabone,“ informuje Matúš Reiner tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS.

Slovensko sa taktiež môže pochváliť ochotnými mladými ľuďmi, ktorí sa rozhodli zapojiť do SDM ako dobrovoľníci a 32 pútnikov pomôže s realizáciou SDM priamo na mieste v Lisabone.

Svetové dni mládeže sú jedinečnou príležitosťou pre mladých z celého sveta stretnúť sa, zdieľať svoju vieru a navzájom sa inšpirovať. Táto medzinárodná udalosť priláka tisíce mladých pútnikov  z rôznych krajín a ponúkne im možnosť rozšíriť svoje vedomosti a skúsenosti v duchovnej oblasti.

„Organizačný tím Svetových dní mládeže robí všetko pre to aby zabezpečil hladký priebeh udalosti a nezabudnuteľný zážitok pre všetkých pútnikov,“ doplnil Matúš Reiner.

TK KBS informovala Rada pre mládež a univerzity KBS( TK KBS, rpm, ml; pz ) 20230715002   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]