[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 02. 12. 2023   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Projekt eRka „Mladé srdce“ postupne vrcholí a blíži sa k svojmu záveru
P:3, 15. 07. 2023 12:05, DOMFoto: Archív Mladé srdce


Bratislava 15. júla (TK KBS) Projekt eRka „Mladé srdce“ postupne vrcholí a blíži sa k svojmu záveru. Farské tímy sa zišli na záverečnom stretnutí projektu. Na stretnutí venovali čas spoločnému zhodnoteniu prínosov z pohľadu zúčastnených členov farských tímov. Želaným cieľom však je, aby pozitívne zmeny a naštartované procesy ostali prítomné v živote farnosti aj po jeho ukončení.

Stretnutie začalo svätou omšou, ktorú celebroval mons. Tomáš Galis, predseda Rady pre mládež a univerzity KBS. Program stretnutia bol venovaný hodnoteniu dvojročnej cesty obnovy farnosti na viacerých úrovniach. Pod vedením odborníčok z oblasti sociológie sa spoločne rozprávali o tom, čo pilotný projekt Mladé srdce priniesol zapojeným farnostiam. Hodnotili jednotlivé nástroje projektu a formou skupinového rozhovoru zhodnotili celkový prínos pre svoje farnosti.

Cieľom rozhovorov bolo popísať skúsenosti a princípy, ktoré pomáhajú naštartovať pozitívnu zmenu a oživenie miestnej farskej komunity.

Na spoločnom stretnutí odzneli aj tieto hodnotenia - fungujúci farský tím (miestny kňaz a skupina laikov, ktorí spolupracujú) je hlavným nositeľom pozitívnych zmien; osobný záväzok a trpezlivosť sú dôležitým východiskom pri zameraní na rast a jeho dosahovaní. Povzbudením môžu byť pozitívne príklady z praxe; dôležitým prvkom snahy o oživenie je pravidelnosť stretnutí a jednotná vízia vedúca k pastoračnému plánovaniu.

„Ďakujeme členom farských tímov za všetko úsilie, ktoré investovali pre dobro svojej farnosti i za ich prínos pre projekt. Farnostiam prajeme, aby v nich vždy viac pulzovalo mladé srdce, ktoré oživuje celú farskú rodinu,“ poďakovali farnostiam Miroslava Siteková a František Koníček, koordinátori projektu.

V roku 2021 pozvalo eRko desať farností na spoločnú cestu objavovania kľúčov, ktoré napomáhajú oživovaniu srdca mladých vo farnosti.  Skúsenosť, ktorú eRko so zapojenými farnosťami v pilotnom projekte získalo, pripravuje spísanú vo forme publikácie. Tieto impulzy môžu byť pomôckou pre pastoráciu detí a mladých vo farnostiach na Slovensku.

TK KBS informoval Tím Mladé srdce( TK KBS, msr, ml; pz ) 20230715003   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]