[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 29. 11. 2023   Meniny má Vratko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  november  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nová prázdninová prehliadková trasa v pápežskom múzeu vo Wadowiciach
P:3, 17. 07. 2023 12:24, ZAHFoto: Vatican Media


Wadowice 17. júla (E-kai) V Múzeu rodného domu Jána Pavla II. vo Wadowiciach je na letné obdobie pripravená pre organizované skupiny nová prehliadková trasa. Je určená osobám, ktoré chcú spoznať prameň pápežovej oddanosti Božej matke a prehĺbiť svoje vedomosti v tejto oblasti.

„Čo znamená „Totus Tuus”? Odkedy nosil Ján Pavol II. škapuliar? Prečo zaviedol do modlitby ruženca tajomstvá svetla? Na tie a mnohé iné otázky súvisiace s mariánskymi prvkami v spiritualite poľského pápeža odpovie nová prehliadková trasa v našom múzeu, ktorej základom sú predmety zo stálej expozície,“ vysvetľujú zamestnanci múzea na internetovej stránke.

V rámci novej prehliadkovej trasy je životný príbeh Karola Wojtyłu obohatený o prvky súvisiace s úctou k Panne Márii. Týkajú sa detstva a mladosti budúceho pápeža, jeho kňazskej služby a napokon aj pontifikátu.

Mariánska prehliadková trasa je určená organizovaným skupinám a výklad poskytuje sprievodca. Treba sa však vopred ohlásiť e-mailom na adresu rezerwacja@domjp2.pl a počkať si na informáciu o dostupnosti sprievodcu. Prehliadka je v rámci vstupenky.

Prázdniny sú ideálne na spoznávanie nových miest v rodinnom kruhu a prežívanie krásnych dobrodružstiev. Ponúkame vám návštevu nášho múzea počas dovoleniek a organizovaných výletov. Na tomto výnimočnom mieste môžete prostredníctvom šestnástich tematických oblastí spoznať životný príbeh Jána Pavla II, a to najmä tých 18 rokov, ktoré strávil vo Wadowiciach, informujú pracovníci múzea.

Stálu expozíciu pápežského múzea vo Wadowiciach si môžete prezrieť individuálne alebo so sprievodcom. Návštevníci majú k dispozícii audiosprievodcov po základnej prehliadkovej trase v poľskom jazyku a desiatich cudzích jazykoch (vrátane slovenčiny a maďarčiny). Stála expozícia ponúka približne tristo cenných pamiatok súvisiacich s pápežom a jeho rodinou.

V múzeu nezabudli ani na najmladších, ktorým venovali rodinnú prehliadkovú trasu s dialógmi a trasu s muzeálnou hrou, ktorá nabáda k aktívnej účasti na návšteve múzea. Návšteva v múzeu trvá obvykle približne 70 minút. Treba  uviesť, že wadowické múzeum ponúka aj prehliadku so zvukovým popisom (audiokomentárom).

V múzeu je tiež k dispozícii tichá zóna. Môžu ju využiť nielen osoby s poruchou autistického spektra, ale tiež dojčiace matky, rodiny s deťmi či seniori. V dňoch 30. júla a 27. augusta budú od 17:00 do 19:00 tiché návštevné hodiny, počas ktorých budú vypnuté multimédiá aj hudba.

Múzeum rodného domu svätého otca Jána Pavla II. bolo otvorené v roku 2014. Nachádza sa v budove na adrese ul. Kościelna 7 vo Wadowiciach, kde sa 18. mája 1920 narodil Karol Wojtyła. Multimediálna výstava múzea výnimočným spôsobom predstavuje osobu pápeža z Poľska, jeho učenie a posolstvo.

_
Zdroj: E-kai / Preložil: Marián Hamada( TK KBS, ekai, mha, ml; pz ) 20230717036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]