[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 20. 06. 2024   Meniny má Valéria      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tristo mladých ľudí z Hongkongu odchádza na Svetové dni mládeže
P:3, 19. 07. 2023 15:07, ZAH

Honkong 19. júla (VaticanNews) Tristo mladých ľudí z Hongkongu, rozdelených do štrnástich skupín z farností, rehoľných kongregácií, škôl a cirkevných spoločenstiev, sa zúčastní na Svetových dňoch mládeže v portugalskom Lisabone. Pozval ich diecézny biskup a budúci kardinál Chow: „Zúčastnite sa stretnutia s otvoreným a vďačným srdcom."

Viac ako 300 chlapcov a dievčat z hongkonskej diecézy sa zúčastní na nadchádzajúcich Svetových dňoch mládeže v Lisabone. Ako informovala agentúra Fides, mladí z Hongkongu, ktorí sa chystajú do Lisabonu, sú rozdelení do 14 skupín z farností, rehoľných kongregácií, škôl a rehoľných spoločenstiev. Od marca do júna sa mladí, ktorí sa chystajú do Lisabonu, zúčastnili na štyroch formačných stretnutiach a rôznych prípravných chvíľach (rozjímanie o evanjeliu, eucharistická adorácia, chvíle spoločnej modlitby).

Mladých z Hongkongu bude viesť P. Fructuoso López Martin z Kongregácie misionárov Guadalupských misionárov, predseda diecéznej komisie pre pastoráciu mládeže, spolu s niekoľkými kňazmi, ktorí sú duchovnými kaplánmi rôznych mládežníckych spoločenstiev.

„Pápež František vás pozval a povzbudil, aby ste vyšli zo seba a odpovedali na Božie volanie tým, že sa budete stretávať a povzbudzovať vo viere s mladými ľuďmi z celého sveta." Takto sa hongkonský biskup Stephen Chow Sau-yan, ktorého pápež František zaradil na zoznam budúcich kardinálov, prihovoril mladým svojej diecézy počas slávnostnej eucharistickej liturgie, ktorú z iniciatívy diecéznej komisie pre pastoráciu mládeže.

Pri tejto príležitosti budúci kardinál udelil osobitný misijný mandát mladým ľuďom, ktorí sa teraz pripravujú na odchod, a vyzval ich, aby sa na Svetových dňoch mládeže zúčastnili s otvoreným srdcom, so srdcom plným vďačnosti a túžby podeliť sa o svoju vieru v spoločenstve s mladými ľuďmi z cirkví na celom svete.

Hneď po príchode do Portugalska sa mladí z Hongkongu zúčastnia na duchovnej príprave a formácii. Program cesty hongkonskej skupiny mladých zahŕňa aj 100-kilometrovú púť po Svätojakubskej pútnickej ceste do španielskeho Santiaga de Compostela. Počas pobytu v Európe mladí ázijskí pútnici navštívia rôzne svätyne vo Francúzsku a v diecéze Essen v Nemecku.( TK KBS, VaticanNews CZ, TS ČBK; ml ) 20230719032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]