[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 12. 06. 2024   Meniny má Zlatko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Slovensku bude historicky po prvykrát Národný týždeň sv. Krištofa
P:3, 21. 07. 2023 09:20, DOM

Bratislava 21. júla (TK KBS) Pripomenúť duchovný rozmer našich dní a pomôcť misionárom. To je cieľom Národného týždňa svätého Krištofa. Za iniciatívou stojí organizácia MIVA Slovensko, ktorá podporuje dopravu misionárov na miestach, v ktorých pôsobia, najčastejšie kúpou dopravných prostriedkov a šíri kresťanského ducha na našich cestách.

„Mnoho z nás práve teraz niekam alebo odniekiaľ cestuje. Či už vlakom, autobusom, autom alebo na bicykli. Kto z nás ale cestu začne modlitbou? Sme uponáhľaní a v hlave máme množstvo vecí, čo treba zbaliť na dovolenku, čo všetko vybaviť cestou z práce, a nálada na cestách je stále napätejšia. Aj vy to tak cítite? Možno práve preto je sviatok svätého Krištofa určený na letné dni - 24. júla – aby nám pripomenul aj duchovný rozmer našich dní. Svätý Krištof je patrónom vodičov áut, pútnikov, misionárov, ale je aj jedným zo 14 pomocníkov v núdzi,“ píše TK KBS Barbora Molnárová, koordinátorka projektov MIVA Slovensko.

Iniciatíva Národného týždňa sv. Krištofa, ktorý sa začne v pondelok 24. júla (na sviatok sv. Krištofa), je založená na viacerých ponukách, ktoré ponúka MIVA Slovensko. Farnosti pozýva k tomu, aby počas týždňa zorganizovali požehnanie dopravných prostriedkov svojich farníkov. Môže to byť vo farnosti, ale aj v rámci rodinného tábora či výletu. Kreativite sa medze nekladú. MIVA pripravila plagát, ktorým sa môže táto aktivita spropagovať, ako aj námety na kázeň, či piesne. K dispozícii je aj modlitba vodiča auta a tzv. „desatoro“ vodiča. Všetky materiály sú pre duchovných pastierov, ale aj laikov. K dispozícii sú TU

Pri príležitosti Národného týždňa svätého Krištofa je tiež možné myslieť na misionárov, ktorých patrónom je sv. Krištof a spája sa to s poslaním organizácie MIVA Slovensko – pomáhať misionárom na cestách. Ktokoľvek môže aktuálne podporiť dva projekty MIVA Slovensko. Prvý z nich dostal názov Motorka pre misionára do Kene a druhý Auto pre misionárov. Stačí naskenovať QR kód na webstránke. Treťou možnosťou je podpora prostredníctvom kúpy darčekových predmetov v e-shope MIVA Slovensko.

MIVA pôsobí na Slovensku už od roku 1998. Všetky doterajšie podporené projekty je možné nájsť na webovej stránke www.mivaslovensko.sk.

_
Zdroj: MIVA Slovensko( TK KBS, miv, bmo, ml; pz ) 20230721016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]