[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 10. 12. 2023   Meniny má Radúz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Seniori oslávili svoj svetový deň v katedrále s arcibiskupom Zvolenským
P:3, 25. 07. 2023 11:01, DOMFoto: Michal Koniar


Bratislava 25. júla (TK KBS) Tretí Svetový deň starých rodičov a seniorov oslávilo Združenie kresťanských seniorov Slovenska (ZKS) v nedeľu 23. júla slávnostnou svätou omšou v Katedrále sv. Martina v Bratislave, ktorej predsedal bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Zúčastnila sa na nej aj poslankyňa Európskeho parlamentu Miriam Lexmann a zástupcovia seniorov z celej Bratislavy. Svätú omšu koncelebroval Mons. Ján Formánek, bývalý generálny vikár a penitenciár katedrály sv. Martina.

Tohtoročnú oslavu Svetového dňa starých rodičov a seniorov prepojil Svätý Otec František so Svetovými dňami mládeže, ktoré sa o niekoľko dní začnú v Lisabone. Toto prepojenie zdôrazňuje význam spolupráce generácií, v ktorej každá má svoje miesto a kresťanskí seniori sa o ňu usilujú a podporujú ju. V prosbách veriacich tak zaznela aj prosba za starých rodičov a seniorov, aby boli zdrojom múdrosti pre rodiny a aby odovzdávali poklad viery svojim vnúčatám a novým generáciám.

Bratislava, Zvolenský, Svetový deň seniorov, seniori

V homílii arcibiskup Zvolenský vychádzajúc z textu liturgického čítania (podobenstvo o pšenici a kúkole) pripomenul, že Boh sa neponáhľa a necháva veci dozrieť. Seniori reprezentujú túto zrelosť a ich úloha v rodinách i spoločnosti je preto odovzdávať svoju skúsenosť a prispievať k zmierňovaniu nedorozumení. Predseda ZKS Peter Mach v poďakovaní na záver svätej omše pripomenul, že združenie chce svojou činnosťou prispievať k požehnanému prežívaniu staršieho veku svojich členov i ostatných seniorov a naplneniu motta tohtoročného sviatku „Jeho milosrdenstvo trvá z pokolenia na pokolenie“ (Lk 1,50).

TK KBS informoval Peter Mach( TK KBS, pma, ml; pz ) 20230725015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]