[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 10. 12. 2023   Meniny má Radúz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Dikastérium pre laikov, rodinu a život vydáva podcast o svojej činnosti
P:3, 26. 07. 2023 14:35, ZAHVatikán 26. júla (TK KBS) V nedeľu 23. júla bola spustená séria šiestich podcastov pripravených s podporou Vatican News, v ktorých zamestnanci tohto vatikánskeho orgánu hovoria o práci vykonávanej v mene pápeža. Prvý je venovaný starým rodičom a starším ľuďom, druhý mladým ľuďom. Ďalšie sú naplánované, k dispozícii na počúvanie na Spotify a na webovej stránke dikastéria, od septembra do decembra 2023.

O čo a najmä o koho sa stará vatikánske dikastérium, ktoré pracuje „pre laikov, rodinu a život“? K akému druhu blízkosti nabáda pápež František, keď adresuje výzvu byť nablízku „ženám a mužom našej doby“? Na tieto otázky sa snaží odpovedať projekt šiestich podcastov, ktorý sa začal v nedeľu 23. júla.

Každodenná práca dikastéria v šiestich podcastoch

V sérii podcastov rozpráva Dikastérium pre laikov, rodinu a život o svojej každodennej práci, ktorá sa týka konkrétneho života mnohých ľudí: rodín, mladých ľudí, starších ľudí, skupín veriacich a všeobecne laikov, ktorí žijú svoje radosti a pracujú vo svete. Od starostlivosti o rodiny, starších a mladých ľudí, cez sprevádzanie stretnutí veriacich a laických hnutí, až po podporu a ochranu ľudského života a ľudskej osoby v jej plnom rozvoji.

Prvá časť o starých rodičoch a senioroch

Prvá časť s názvom „Starí rodičia a seniori“ predstavuje posolstvo pápeža Františka k Tretiemu vatikánskemu koncilu.Svetový deň starých rodičov a seniorov. Ďalšia časť „Čo je IYAB?“ bude venovaná mladým ľuďom z Medzinárodného poradného zboru pre mládež, ktorý od roku 2019 podporuje dikastérium v pastorácii mladých ľudí na celom svete a bude v Lisabone na Svetových dňoch mládeže. Ďalšie podcasty budú uverejnené od septembra do decembra.

Projekt podcastov, ktorý sa zrodil z kreativity zamestnancov dikastéria, ktorí prepožičali svoj hlas a prispeli k podnieteniu reflexie a zvedavosti poslucháčov, sa uskutočnil aj vďaka podpore Vatican News. Podcasty v taliančine a angličtine si môžete vypočuť na webovej stránke dikastéria, na oficiálnom kanáli YouTube a na platforme Spotify.( TK KBS, VaticanNews CZ, ml; pz ) 20230726023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]