[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 06. 12. 2023   Meniny má Mikuláš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Mons. Aguiar navštívil mladých Svätej zeme, ktorí nemôžu prísť na SDM
P:3, 27. 07. 2023 08:05, ZAHFoto: Vatican Media


Svätá Zem 27. júla (VaticanNews) Len týždeň pred začatím Svetových dní mládeže v Lisabone sa tamojší pomocný biskup a predseda Nadácie SDM v Lisabone Mons. Americo Aguiar odobral do Svätej zeme, aby navštívil mladých Palestínčanov, ktorí sa nebudú môcť zúčastniť na medzinárodnom podujatí mladých. Príležitosťou k návšteve bola aj osobitná mládežnícka svätá omša, ktorej v palestínskom meste Beit Jala neďaleko Betlehemu predsedal latinský patriarcha Jeruzalema Pierbattista Pizzaballa.

Mons. Aguiar, ktorý bude rovnako ako aj patriarcha Pizzaballa onedlho kreovaný za kardinála, už pred pár dňami podobne navštívil mladých na Ukrajine. Pamätá totiž na svoj sľub mladým Svätej zeme, že ich príde navštíviť a zároveň chcel odpovedať na výzvu Svätého Otca, aby nezabudol na tých, čo nebudú môcť prísť do Lisabonu.   

Na margo mladých Palestínčanov Mons. Aguiar uviedol: „Títo mladí ľudia sú príkladom. Vďaka svojej húževnatosti dokážu prekonať všetky prekážky, ktoré vidíme. Dialóg a stretnutie sú napriek všetkému možné“.  Ako  pokračoval pomocný biskup Lisabonu, je dôležité, aby sa mladí ľudia zúčastnili na Svetových dňoch mládeže a cítili sa na nich prijatí v duchu univerzálneho bratstva, ktoré leží na srdci pápežovi Františkovi.

Mons. Aguiar navštívil aj niektoré z remeselníckych dielní, ktoré vyrobili tisíce ružencov pre účastníkov Svetových dní mládeže. Tento projekt, ktorý realizovala Jeruzalemská katolícka charita, poskytol prácu mnohým rodinám v meste Betlehem. Latinský patriarcha Jeruzalema vo svojej homílii poukázal na pomerne veľkú účasť mladých ľudí zo Svätej zeme na tohtoročných Svetových dňoch mládeže: 90 ich príde z Jordánska, 50 z Galiley, 200 z Palestíny a po prvýkrát 20 z Cypru. Patriarcha mladých vyzval, aby investovali svoj čas do konania dobra napriek mnohým nespravodlivostiam, ktorých sú svedkami vo svojom živote.

Emanuela Prisco, Zuzana Klimanová - Vatikán( TK KBS, VaticanNews, ep, zk, ml; pz ) 20230726027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]