[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 10. 12. 2023   Meniny má Radúz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež František v auguste vyzýva k modlitbe za Svetové dni mládeže
P:3, 27. 07. 2023 19:00, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 27. júla (VaticanNews) „Chcel by som v Lisabone vidieť semienko sveta budúcnosti. Svet, v ktorom by bola v centre láska, v ktorom by sme sa mohli cítiť ako sestry a bratia“- hovorí pápež František v augustovom videu Svetovej siete modlitby pápeža (Apoštolát modlitby). Mladým dáva za príklad Pannu Máriu, ktorá „len čo sa dozvie, že bude Božou matkou, nestojí len tak na mieste, aby si robila selfie alebo sa predvádzala“, ale vydáva sa na cestu, aby pomáhala.

Augustové video Svetovej siete modlitby pápeža má osobitný charakter – pápež František v ňom odpovedá na otázky niekoľkých mladých, ktorí ho oslovujú v rozličných jazykoch a pochádzajú z rôznych kontinentov – konkrétne z Filipín, Brazílie a Pobrežia slonoviny. Ide o mladých z Eucharistického hnutia mládeže patriaceho k Svetovej sieti modlitby pápeža.

Vo videu prebieha nasledujúci dialóg:

Mladí: Keď idem do kostola v mojej štvrti, vidím len starých ľudí. Je Cirkev už len záležitosťou starých ľudí?

Pápež: Cirkev nie je klubom seniorov, rovnako ako nie je klubom mladých. Ak sa stane klubom pre starých ľudí, je odsúdená na zánik. Svätý Ján Pavol II. hovorieval, že ak žiješ s mladými, aj ty sa staneš mladým, a Cirkev potrebuje mladých ľudí, aby nezostarla.

Drahý pápež František, prečo ste si ako motto týchto Svetových dní mládeže vybrali „Mária vstala a ponáhľala sa“?

Pretože Mária, len čo sa dozvie, že bude Božou matkou, nestojí len tak na mieste, aby si robila selfie alebo sa predvádzala. Prvé, čo urobí, je, že sa vydá na cestu, ponáhľa sa, aby slúžila, aby pomáhala. Aj vy sa od nej máte učiť, aby ste sa vydali na cestu pomoci druhým.

Čo očakávate od týchto Svetových dní mládeže v Lisabone?

Chcel by som v Lisabone vidieť semienko sveta budúcnosti. Svet, v ktorom by bola v centre láska, v ktorom by sme sa mohli cítiť ako sestry a bratia. Sme vo vojne, potrebujeme niečo iné. Svet, ktorý by sa nebál svedčiť o evanjeliu. Svet, v ktorom by bola radosť, pretože ak my kresťania nemáme radosť, nie sme vierohodní a nikto nám neuverí.

Modlime sa, aby Svetové dni mládeže v Lisabone pomohli mladým ľudom vydať sa na cestu viery a svedčiť vlastným životom o evanjeliu.

-

Augustový úmysel slovenských biskupov: Aby Svetové stretnutie mládeže v Lisabone bolo pre mladých povzbudením vo viere a posilou k nasledovaniu Krista.

Zuzana Klimanová - Vatikán( TK KBS, VaticanNews, zk; ml ) 20230727025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]