[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 07. 2024   Meniny má Magdaléna      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke noviny prinášajú reportáž zo Svetových dní mládeže v Lisabone
P:3, 09. 08. 2023 15:40, DOM

Bratislava 9. augusta (TK KBS) Najnovšie Katolícke noviny (32/2023) prinášajú reportáž zo Svetových dní mládeže v Lisabone. Zachytávajú atmosféru, dojmy aj myšlienky Svätého Otca adresované tisíckam mladých.

Ponúkajú rady, ako sa vychystať na púť, čo si zbaliť do duchovného batoha a ako púť prežiť, aby priniesla účinné plody. „Ak pristupujeme k púti či k akejkoľvek náboženskej odhodlanosti s nárokom okamžite vidieť výsledky, ľahko by sme mohli byť sklamaní,“ upozorňuje Peter Bako. Ovocie púte musí dozrieť.

Rozprávajú sa s manželmi Máriou a Branislavom Borovskými, ktorí tri týždne putovali do Santiaga de Compostela. „Boli to najlepšie duchovné cvičenia,“ pochvaľuje si Mária Borovská. „Spolu sme sa smiali, modlili alebo sme boli ticho pri individuálnych rozjímaniach,“ dopĺňa manžel Branislav.

Predstavujú farnosť Sečovce, ktorá žije mnohými aktivitami a podujatiami na prehĺbenie viery. Okrem odpustu na slávnosť Nanebovzatia Panny Márie sú to aj biblické stretnutia, modlitby matiek, stretnutia s deťmi a mladými či miništrantmi. „Dnes treba mať radosť z každého človeka, ktorého môžeme osloviť Kristovým evanjeliom,“ hovorí farár Branislav Varga.

V Duchovnej obnove sa venujú svätej Zuzane, ktorá ani za cenu života neporušila svoj sľub panenstva a ostala verná Kristovi. Pre prvých kresťanov neexistovala polovičatosť. „Byť verný znamená žiť podľa vnútorných zásad, či nám to prináša výhody alebo nie,“ upozorňuje členka Komunity blahoslavenstiev Dária Miezgová.

V rubrike Mladým predstavujú Máriu Budzákovú, ktorá sa angažuje vo viacerých oblastiach. „Nedá mi len tak sedieť a dívať sa. Cítim sa veľmi naplnená, keď robím niečo zmysluplné. Vyplýva to aj z nášho skautského spôsobu života – každý deň urobiť aspoň jeden dobrý skutok,“ vraví Mária.

TK KBS informovala Monika Šimoničová( TK KBS, msi; ml ) 20230809028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]