[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 07. 12. 2023   Meniny má Ambróz      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Predseda Konferencie biskupov Poľská vyzval k pomoci pre Slovinsko
P:3, 11. 08. 2023 13:30, ZAHFoto: Caritas Polska


Poľsko 11. augusta (TK KBS) „Chcel by som vyzvať všetkých ľudí dobrej vôle, aby 15. august vyhlásili za Deň národnej solidarity so Slovinskom," napísal vo svojej Výzve pre Slovinsko arcibiskup Stanisław Gądecki, predseda Konferencie biskupov Poľska (KEP). Vo výzve požiadal, aby sa na sviatok Nanebovzatia Panny Márie modlili za ľudí postihnutých povodňami a „vyprosili im nádej, silu a materiálne prostriedky potrebné na boj s následkami povodní.“

„Prosím, aby sme sa v tento deň počas všetkých svätých omší modlili na úmysel postihnutých a pred kostolmi zorganizovali zbierku finančných prostriedkov, ktoré budú - prostredníctvom poľskej Caritas - odovzdané tým, ktorí to potrebujú," apeloval predseda KEP. Pri tejto príležitosti prinášame plné znení výzvy.

Výzva predsedu Konferencie biskupov Poľska o pomoc pre Slovinsko

Slovinsko už niekoľko dní zápasí s následkami jednej z najhorších povodní posledných desaťročí.Dve tretiny krajiny boli zaplavené a straty sa odhadujú na stovky miliónov eur.

Po prvých správach o následkoch katastrofy sa Cirkev v Poľsku - prostredníctvom poľskej Caritas - ponáhľala na pomoc postihnutým. Dostávame však ďalšie žiadosti o podporu.

Vzhľadom na rozsah ničivej katastrofy a v reakcii na žiadosti o pomoc by som chcel vyzvať všetkých ľudí dobrej vôle, aby 15. august vyhlásili za Deň národnej solidarity so Slovinskom.

Na sviatok Nanebovzatia Panny Márie sa chceme modliť za ľudí postihnutých povodňami a vyprosovať im nádej, silu a materiálne prostriedky na zvládnutie následkov povodní.

Prosím, aby sme sa v tento deň počas všetkých svätých omší modlili na úmysel postihnutých a pred kostolmi zorganizovali zbierku finančných prostriedkov, ktoré budú - prostredníctvom poľskej Caritas - odovzdané tým, ktorí to potrebujú.Ubezpečujem všetkých dobrodincov o svojej vďačnosti a udeľujem im svoje pastoračné požehnanie.

+ Stanisław Gądecki
Poznanský arcibiskup metropolita
Predseda Konferencie biskupov Poľska

Varšava, 11. augusta 2023

_
Zdroj: E-kai( TK KBS, ekai; ml ) 20230811023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]