[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 07. 2024   Meniny má Bohuslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Mládež v Mongolsku očakáva pápeža Františka: priblíži nám Božiu lásku
P:3, 17. 08. 2023 12:40, ZAH

Mongolsko 17. augusta (VaticanNews) „Pápežova návšteva v Mongolsku bude znamením Božej lásky k našej krajine," hovorí Sanjaa Mng, ktorá zorganizovala cestu mongolskej mládeže do Lisabonu. 

Ako zdôrazňuje, účasť na Svetových dňoch mládeže bola ich prvou skúsenosťou s „početnou Cirkvou,“ keďže katolícka komunita v celom Mongolsku má len 1 500 veriacich. František bude prvým pápežom v histórii, ktorý navštívil túto ázijskú krajinu. Bude tam na prelome augusta a septembra. Sanjaa Mng zdôrazňuje, že Cirkev v jej vlasti ešte len robí prvé kroky a udalosti ako Lisabon a príchod Svätého Otca sú pre Mongolov silným zážitkom viery. „Naša krajina je obrovská a katolícke komunity sú roztrúsené, málokedy máme možnosť vidieť viac ako niekoľko desiatok ľudí, ktorí zdieľajú rovnakú vieru a spoločne sa modlia," hovorí. Dodáva, že Františkov príchod vníma ako znamenie Božej prítomnosti, ktorá vstupuje do pohnutých dejín tejto ázijskej krajiny.

„Počas prípravy na púť sme si uvedomili, že aj Abrahám, ktorý je otcom našej viery, bol kočovník, rovnako ako tretina obyvateľov našej krajiny, ktorí sa dnes zaoberajú pastierstvom. Z toho vyplýva, že počas tejto púte sa Boh prihovorí každému,“ hovorí. Sanjaa Mng zdôrazňuje, že hoci je katolícka komunita v jej vlasti malá, už stojí pevne na nohách a je ochotná podeliť sa o skúsenosť viery. „Žijeme v mori tibetského budhizmu a každý tretí obyvateľ sa považuje za ateistu, čo je následok komunistického systému, ale počnúc skutkami milosrdenstva rozprávame príbeh Ježiša, ktorý sa usídlil v našej krajine,“ zdôrazňuje Sanjaa Mng. Táto prítomnosť sa podľa neho odráža v logu pápežskej púte, ktoré zobrazuje jurtu, tradičný domov mongolských nomádov, s krížom vedľa nej.

Pápež František bude v Mongolsku od 31. augusta do 4. septembra. Mottom púte sú slová Dúfať spoločne.

Beata Zajączkowska - Vatikán( TK KBS, VaticanNews PL, bz; ml ) 20230817015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]