[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Štátny sekretár Svätej stolice kardinál Pietro Parolin pricestuje na Slovensko
P:3, 06. 09. 2023 15:29, PRE

Bratislava 6. septembra (TK KBS) Na pozvanie Konferencie biskupov Slovenska pricestuje vo štvrtok 14. septembra na oficiálnu návštevu Slovenskej republiky kardinál Pietro Parolin, štátny sekretár Svätej stolice. TK KBS pri tejto príležitosti prináša program kardinála Parolina na Slovensku.

ŽIVOTOPIS kardinála Pietra Parolina 
https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20230907009 

Kardinál Parolin pricestuje pri príležitosti 30. výročia obnovenia diplomatických vzťahov medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou, 1160. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie, 20. výročia návštevy svätého Jána Pavla II. na Slovensko a druhého výročia návštevy pápeža Františka na Slovensku. Navštívi Bratislavu, Šaštín, Košice a Klokočov.

Kardinál Pietro Parolin pricestuje na Slovensko vo štvrtok 14. septembra. Na Apoštolskej nunciatúre v Bratislave ho privíta apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli s biskupmi Slovenska. Potom ho čaká stretnutie s predsedom vlády SR Ľudovítom Ódorom, prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou a predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom.

Po stretnutí so slovenskými biskupmi sa zúčastní na požehnaní súsošia sv. Cyrila, Metoda a Gorazda v areáli Bratislavského hradu. Neskôr sa presunie do Katedrály sv. Martina v Bratislave, kde bude predsedať slávnostnej svätej omši pri príležitosti 20. výročia apoštolskej návštevy svätého Jána Pavla II. na Slovensku a blahorečenia biskupa Vasiľa Hopka a sestry Zdenky Schelingovej (o 18:00).

Bratislava, vyrocie, Hopko, Zdenka, plagat

V metropole východu požehná prijímacie a integračné centrum pre ukrajinských utečencov a stretne sa s ukrajinskou komunitou. Navštívi aj Katedrálu Narodenia presvätej Bohorodičky a Katedrálu sv. Alžbety v Košiciach, kde sa bude modliť vešpery (o 19:00). Pred svätou omšou sa s biskupmi pomodlí modlitbu, ktorú sa pred dvomi rokmi modlili biskupi s pápežom Františkom. Zo Šaštína sa presunie do Bratislavy, odkiaľ odcestuje do Košíc.

Sastin, narodna, put, plagat

V metropole východu navštívi Katedrálu Narodenia presvätej Bohorodičky a Katedrálu sv. Alžbety v Košiciach, požehná prijímacie a integračné centrum pre ukrajinských utečencov a stretne sa s ukrajinskou komunitou. Záverečný deň navštívi Klokočov, kde bude po pešej procesii s ikonou Panny Márie z Klokočova predsedať svätej liturgii Jána Zlatoústeho (o 10:00) a požehná nové pútnické centrum pri svätyni. Potom odletí späť do Vatikánu.

Parolin Plagat Klokocov

Kardinál štátny sekretár je titul predsedu vatikánskeho Štátneho sekretariátu, najstaršieho a najdôležitejšieho dikastéria (oddelenia) rímskej kúrie. Jeho úrad zodpovedá úradu premiéra (predsedu vlády) a môže ho zastávať iba kardinál-biskup.

Bližšie informácie pre médiá prinesieme v najbližších dňoch.( TK KBS, ml, kj; ml ) 20230906021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]