[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Rada KBS pre rodinu zverejnila niekoľko ponúk pre prácu s rodinami
P:3, 08. 09. 2023 07:21, DOM

Bratislava 8. septembra (TK KBS) Rada Konferencie biskupov Slovenska (KBS) pre rodinu prináša v čase plánovania farských pastoračných aktivít niekoľko ponúk pre prácu s rodinami.

Malá cesta kresťanských manželov – online prezentácia 13. septembra 2023

„Ako ste už isto viac krát zachytili, v júni vyšiel materiál Malá cesta kresťanských manželov. Pozývame vás na online prezentáciu Malej cesty 13. septembra 2023 od 20:00. Dozviete sa, ako s materiálom pracovať, budete môcť počuť svedectvá manželov zapojených do pilotu, tiež vám ponúkneme ,ukážkovú hodinu'. Na stretnutie prijal pozvanie aj autor don Renzo Bonetti. Viac informácií je možné nájsť na stránke rodina.kbs.sk, v tejto tlačovej správe i na Facebookovom profile Rady Prihlásiť sa na stretnutie je možné prostredníctvom tohto formulára,“ avizuje Rada KBS pre rodinu.

Novinka: Svätosť v rodinách sveta

Koncom augusta vydalo vydavateľstvo Zachej ďalšiu novinku, na ktorej v Rade KBS pre rodinu pracovali. Ide o pastoračnú príručku Svätosť v rodinách sveta. Ide o jednoduchý materiál vhodný na stretká manželov. Jeho jednoduchosť je založená na úvahách nad rodinami, ktoré žili svoj život sväto. Materiál krátko predstavia aj na vyššie uvedenej online prezentácii.

Katechumenátne itineráre pre manželský život

Koncom septembra SSV uvedie dokument Dikastéria pre laikov rodinu a život, ktorý predstavuje tému tzv. manželského katechumenátu, ktorý vo svojich príhovoroch viackrát avizoval pápež František, ktorý požiadal dikastérium o jej hlbšie rozpracovanie. Tento inšpiratívny dokument je veľmi vhodný aj na synodálne kolokviá kňazov, diskusie s farníkmi o možnostiach rozvoja farnosti. Rada pre rodinu preto pripravila pracovné listy.

Evanjelizácia a sviatosť manželstva

Rada KBS pre rodinu pripravila preklad inšpiratívneho dokumentu Konferencie biskupov Talianska. Napriek tomu, že je z roku 1975, je veľmi svieži, lebo ukazuje, ako dynamicky uvažovala Cirkev o pastorácii rodín už dávno pred pontifikátom Jána Pavla II. Tento často citovaný útly dokument zaiste inšpiroval aj Familiaris consortio (1981) i Katechumenátne itineráre. Výtlačok v slovenčine si môžete objednať prostredníctvom tohto formulára.

Elektronické dokumenty

Na stránkach Rady KBS pre rodinu sú dostupné príručky Stretnutia rodičov pred krstom dieťaťa a Stretnutia rodičov prvoprijímajúcich detí v elektronickej forme na stiahnutie v pdf-formáte.

Blahorečenie rodiny Ulmovcov už túto nedeľu v TV LUX

Rada KBS pre rodinu zároveň dáva do pozornosti, že Televízia LUX prinesie v nedeľu 10. septembra o 15:30 záznam blahorečenia rodiny Ulmovcov z poľskej dediny Markowa. K tejto téme uvedie aj reláciu U Nikodéma v pondelok 11. septembra 2023 o 21:00.

TK KBS informovala Rada KBS pre rodinu( TK KBS, rpr, ml; kj ) 20230907018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]