[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 04. 12. 2023   Meniny má Barbora, Barbara      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

K Sedembolestnej Panne Márii do Šaštína putovali aj kresťanskí seniori
P:3, 20. 09. 2023 12:39, DOMFoto: Michal Koniar


Šaštín 20. septembra (TK KBS) Kresťanskí seniori v utorok 19. septembra 2023 prišli do Šaštína na svoju každoročnú púť, aby sa prostredníctvom našej nebeskej Matky poďakovali Bohu za všetky dobrá a za pomoc a ochranu v celom predchádzajúcom roku. Túto púť každoročne organizuje Združenie kresťanských seniorov Slovenska (ZKS). Baziliku do posledného miesta zaplnili stovky pútnikov z klubov kresťanských seniorov z Bratislavy, Nitry, Trenčína, Hlohovca, Topoľčian, Nových Zámkov, Partizánskeho, Čajkova, Novej Dediny a jednotlivci z okolia.

Šaštín, seniori, put, biskup Haľko

Púť sa tradične začala modlitbou svätého ruženca, pri ktorého predmodlievaní sa striedali zástupcovia jednotlivých klubov z celého západného Slovenska. Hlavným bodom púte bola slávnostná svätá omša, ktorej predsedal bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Svoju homíliu začal tým, že pri ceste do Šaštína predbehol vojenský transport so smrtiacimi zbraňami. Vyslovil nádej, že sa z nich nikdy na človeka nevystrelí. Zdôraznil, že vojny vždy začínajú v ľudských srdciach. Ale odpoveďou na nepokoj srdca je naša viera vo večný život, ktorá sa zdá niektorým neveriacim smiešna.

Šaštín, seniori, put, biskup Haľko

Vyzdvihol, že seniori z celého Slovenska sem prišli, pretože veria v silu orodovania Matky Božej. Poukázal na dôležitosť lásky a porozumenia seniorov pri odovzdávaní posolstva viery svojim deťom a vnukom. Biskup Haľko sa tradične zúčastňuje pútí Združenia kresťanských seniorov Slovenska v Šaštíne. Tento rok ho čakalo milé prekvapenie v podobe dvoch krojovaných figúrok, ktoré mu spolu s obetnými darmi odovzdali krojovaní pútnici z Čajkova. Počas púte bol biskup k dispozícii seniorom aj v rozhovoroch, spovedaní a pri spoločnom obede.

Predseda ZKS Peter Mach v príhovore na konci svätej omše pripomenul, že ZKS sa za rok od predošlej púte môže pochváliť desiatkami ba stovkami úspešných spoločných akcií, za ktoré patrí vďaka obetavým organizátorom. Sme hrdí, že združenia, ktoré vzniklo pred 28 rokmi, úspešne plní odkaz našich zakladateľov: „prinášať duchovné a hmotné dobro staršej generácii a aktivitou svojich členov pozitívne ovplyvňovať aj celú spoločnosť“. Popoludní púť pokračovala krížovou cestou v bazilike, po ktorej pútnikov na cestu domov požehnal páter Grzegorz Oskwarek, OSPPE.

TK KBS informoval Peter Mach( TK KBS, pm, ml; pz ) 20230920032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]