[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 26. 02. 2024   Meniny má Viktor      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Lektori kurzov pre snúbencov sa spoločne stretli vo Vysokých Tatrách
P:3, 07. 11. 2023 14:55, DOMFoto: Martin Sokáč


Ždiar 7. novembra (TK KBS) V  obci Ždiar  sa od 3. do 6. novembra uskutočnilo duchovno-formačné stretnutie pre lektorov kurzov prípravy snúbencov. Celkovo 36 manželských párov zo siedmich dekanátnych tímov v Spišskej diecéze malo príležitosť podeliť sa o svoje skúsenosti a načerpať inšpiráciu z pripraveného programu.

Účastníkom  sa ako prednášajúci prihovoril Komisár pre deti Jozef Mikloško. Ten vo svojej prednáške okrem iného spomenul dôležitosť funkčného a láskyplného rodinného prostredia pre zdravý vývoj detí zvlášť v ranom detstve. Podľa jeho slov manželia ako lektori vykonávajú veľmi dôležitú činnosť, keď snúbencom približujú význam a jedinečnosť manželstva a rodiny postavenej na zväzku muža a ženy.

V sobotu sa manželom  a ich deťom počas homílie prihovoril Mons. Ján Kuboš, pomocný biskup Spišskej diecézy. Manželov povzbudil k spoznávaniu a šíreniu pravdy o rodine a deti povzbudil k úcte k pravde a odmietaniu lži.

Zdiar, lektori, snubenci

„Veľmi sa teším tomuto krásnemu stretnutiu, ktoré mi vždy potvrdí, že Cirkev žije v rodinách a že Ježiš je živý a účinne pôsobí svojim Duchom v sviatosti manželstva,“ zhodnotil kňaz Róbert Neupaer, poverený pastoráciou rodín Spišskej diecéze a iniciátor myšlienky formačného víkendu.  Podľa neho je krásne kráčať spolu za Kristom – rodiny a kňazi, pričom je nevyhnutné spoločne uvažovať, ako vo svete môžeme odovzdávať pravdu o Božom pláne s manželstvom a rodinou a svedčiť o ich kráse. 

Manželia Roman a Slávka Marhoferovci z liptovského tímu uviedli, že bolo veľmi obohacujúce  stretnúť sa a byť spolu s ľuďmi, ktorí majú podobný rebríček hodnôt, a načerpať nové impulzy pre službu snúbencom. „Povzbudilo nás, aký košatý strom rokmi vyrástol zo semienka kurzov prípravy pre snúbencov,“ doplnila Slávka Marhoferová.

Kurzy prípravy na manželstvo sa konajú so schválením Konferencie biskupov Slovenska ako alternatíva k príprave, ktorú realizujú kňazi vo farnosti. Snúbenci sa môžu o nich dozvedieť viac na www.domanzelstva.sk

TK KBS informoval Pavel Izrael( TK KBS, pi, ml; pz ) 20231107023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]