[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 21. 02. 2024   Meniny má Eleonóra      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  február  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Misionár Svätému Otcovi: Povedal som svoj príbeh o odpustení a slobode
P:3, 16. 11. 2023 12:25, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 16. novembra (VaticanNews) Taliansky misionár Pier Luigi Maccalli sa zúčastnil na generálnej audiencii a priniesol pápežovi svoju knihu o únose a dvoch rokoch väznenia v sahelskej púšti, ktorá, ako zdôraznil, nie je „denníkom väznenia,“ ale príbehom odpustenia, vnútorného utrpenia, veľkého ticha, očistenia, návratu k počiatkom, k tomu, čo je podstatné, a zároveň príbehom cesty. Je to kniha o procese, v ktorom sa konečne pretrhnú putá nenávisti.

„Vo chvíli, keď som sa chystal získať späť slobodu, som povedal jednému zo svojich väzniteľov: ,Nech nám Boh jedného dňa dá pochopiť, že všetci sme bratia‘.“ Páter Pier Luigi Maccalli, taliansky misionár a člen Africkej misijnej spoločnosti, prítomný na generálnej audiencii v stredu 15. novembra, rozpráva o posledných chvíľach svojho väznenia v roku 2018 po únose z rúk islamských fundamentalistov v Nigeri.

„Pápežovi som priniesol svoj príbeh, obsiahnutý v knihe Puto slobody (Catene di libertà, EMI), o tom, čo som zažil počas dvoch rokov zajatia v púšti Sahel v Mali,“ povedal misionár. „Teraz som slobodný, aby som oslobodil odpustenie a v zárodku potlačil akékoľvek začínajúce násilie,“ píše v knihe, ktorá, ako zdôrazňuje, nie je „denníkom väzenia,“ ale príbehom odpustenia, vnútorného utrpenia, veľkého ticha, očistenia, návratu k počiatkom, k tomu podstatnému, a zároveň príbehom cesty. Je to kniha o procese, v ktorom sa konečne pretrhnú putá nenávisti.

Otec Maccalli hovoril o svojej skúsenosti, že sa ako misionár cíti slobodný aj v reťaziach, v úplnej zhode s pápežom Františkom, so štýlom periférie. Pápežovi predstavil niektoré svoje myšlienky, ktoré nedávno napísal, práve o dôležitosti bratstva medzi ľuďmi, o mieri, o ktorý sa treba usilovať všetkými spôsobmi, a nie podnecovať ďalšiu nenávisť v tomto čase vojny.

Fabrizio Peloni - L'Osservatore Romano( TK KBS, VaticanNews, lo, fp, ml; pz ) 20231116033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]