[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 22. 04. 2024   Meniny má Slavomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V marci bude tretí medzikontinentálny online kurz o synodálnej Cirkvi
P:3, 19. 02. 2024 13:34, ZAHFoto: Vatican Media


Vatikán 19. februára (VaticanNews) Smerom ku konštitučnej synodálnej cirkvi – je názov bezplatného kurzu, ktorý sa začne 2. marca 2024 a ktorý organizujú latinskoamerickí členovia Teologickej komisie Generálneho sekretariátu synody a Iberoamerickej teologickej skupiny s podporou Rady latinskoamerických biskupských konferencií (CELAM) a Latinskoamerickej konfederácie rehoľníkov a rehoľníčok (CLAR), informovala CELAM.

Vzdelávanie prístupné pre všetkých

Podľa organizátorov – Rafaela Lucianiho, Carlosa Galliho, Agenora Brighentiho, Sereny Nocetiovej a Felixa Palazziho – ide o tretí medzikontinentálny MOOC (Massive Open Online Course) a všetky videá budú v priebehu marca 2024 ponúkané účastníkom z celého sveta bezplatne.

Organizátori tiež spresňujú, že používajú plne online asynchrónny formát. Prednášky sú vopred nahrané a dostupné kedykoľvek počas marca v angličtine, španielčine, portugalčine, francúzštine, taliančine, poľštine a nemčine.

Túto iniciatívu podporuje aj formačné centrum CELAM – CEBITEPAL v spolupráci s rôznymi cirkevnými organizáciami, ako sú Rada európskych biskupských konferencií (CCEE), Federácia ázijských biskupských konferencií (FABC), Medzinárodná únia generálnych predstavených ženských reholí (UISG) a Únia generálnych predstavených mužských reholí (USG), ako aj viaceré katolícke univerzity.

Program využíva digitálnu platformu vytvorenú Katedrou permanentnej formácie na Boston College School of Theology and Ministry, hovorí Rafael Luciani.

Globálny dosah

Odhaduje sa, že počas dvoch predchádzajúcich ročníkov tohto masívneho vzdelávacieho programu bolo vyškolených takmer 100 000 pastoračných pracovníkov, rehoľníkov a rehoľníčok, biskupov, laikov a kňazov z rôznych kontinentov. Bezplatná registrácie je na stránke formaciononline.bc.edu. Tam je k dispozícii aj program školenia a sú tam predstavení prednášajúci a odborníci, ktorí sa na kurze podieľajú.( TK KBS, VaticanNews, cz, ml; pz ) 20240219038   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]