[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Blahorečenie Božieho služobníka Jána Havlíka bude sprevádzať nové logo
P:3, 07. 03. 2024 14:00, DOMBratislava 7. marca (TK KBS) Blahorečenie Božieho služobníka Jána Havlíka bude sprevádzať nové logo. Dnes ho predstavil koordinačný tím slávnosti blahorečenia Jána Havlíka.

Navrhol ho dizajnér Andrej Kmeťo. Predstavili ho dnes na internetovej stránke janhavlik.sk a profile Jan Havlik na Facebooku. Pápež František schválil dekrét o mučeníctve Jána Havlíka, ktorý zomrel na následky mučenia v komunistických väzniciach, 14. decembra 2023. Slávnosť blahorečenia bude 31. augusta 2024 v Šaštíne.

Videoprezentácia loga:

„Logo má dva významy. Jeden je odkazom na väzenie a mučeníctvo Jána Havlíka, druhý má nám všetkým v súčasnosti povedať, že vďaka vzťahu s Bohom, len vďaka jeho vernosti, sme schopní zvládnuť ťažké okamihy a výzvy nášho života. Tieto dva momenty znázorňuje symbolická reťaz ako znak vernosti. Ján Havlík bol mučeníkom vernosti, preto som sa rozhodol pre tento symbol,“ hovorí o novom logu jeho autor Andrej Kmeťo. Ako kreatívny tvorca v oblasti komunikácie, marketingu a grafiky pôsobí niekoľko rokov.

„Vnímame, že hlavnou myšlienkou nášho budúceho blahoslaveného je vernosť. Dnešná doba je nestála, ľudia rýchlo menia prácu, partnerov i iné. Je náročné ostať verný. Ján Havlík to dokázal. Napriek väzeniu. Je to posolstvo nielen pre veriacich, ale aj neveriacich, pretože si myslíme, že byť verný sa oplatí. Je dôležité, aby sme boli verní. Zároveň nám logo ukazuje, že aj život v skrytosti má svoj význam,“ hovorí provinciál Slovenskej provincie Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul P. Tomáš Brezáni CM.

Ján Havlík bol bohoslovcom Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul. Zomrel v roku 1965 ako 37-ročný na následky mučenia v komunistických väzniciach. Viac o živote Jána Havlíka je na webovej stránke www.janhavlik.sk a na Facebooku (https://www.facebook.com/HavlikJanko).

Logo Dizajn manuál

Informoval Koordinačný tím slávnosti blahorečenia Jána Havlíka( TK KBS, cm, pz; kj ) 20240307021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]