[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Deň otvorených dverí na Spiši spojili s prijatím kandidátov posvätného stavu
P:3, 22. 04. 2024 09:55, DOMFoto: Archív Kňazského seminára biskupa Jána Vojtaššáka


Spišská Kapitula 22. apríla (TK KBS) Na štvrtú veľkonočnú nedeľu 21. apríla 2024, ktorú voláme Nedeľou Dobrého pastiera, sa na Spišskej Kapitule v kňazskom seminári uskutočnil Deň otvorených dverí. Spojený bol s prijatím kandidátov posvätného stavu.

Je už zvykom, že práve na Nedeľu Dobrého pastiera Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule otvára svoje brány, aby ho veriaci celej diecézy mohli navštíviť a prežiť deň s bohoslovcami. Program sa začal v katedrále svätou omšou, ktorú celebroval diecézny biskup Mons. František Trstenský.

Jej súčasťou bolo aj oficiálne oznámenie kandidatúry, teda verejné vyjadrenie úmyslu stať sa kňazom, 7. bohoslovcov: v 5. ročníku Rastislav Krempaský (Spišská Belá), Dominik Martinek (Vyšné Ružbachy) a Marián Murín (Námestovo). Vo 4. ročníku sú to Gregor Baláž (Stará Ľubovňa) a Peter Kalafut (Rudňany). A v 3. ročníku sú kandidátmi  Marek Kurtulík (Vavrečka) a Pavol Vilček (Kežmarok).

Po skončením svätej omše sa pokračovalo zábavným spoločným programom v budove seminára, v Aule sv. Jána Pavla II., ktorý si pripravili seminaristi, najmä druhého ročníka. Následne boli všetci prítomní pozvaní na obed. Poobede bol pripravený program pre deti, pre mládež, ako aj prehliadky katedrály, kňazského seminára aj Biskupského úradu.

O tretej popoludní sa všetci presunuli opäť do Katedrály svätého Martina, kde sa pomodlili korunku Božieho milosrdenstva pred vystavenou Oltárnou sviatosťou. Adoráciu s korunku viedol diakon Peter Hovanec. Celý program sa zakončil modlitbou slávnostných vešpier, ktorú viedol diakon Michal Skokan.

Počas tohto víkendu sa v kňazskom seminári zároveň konala duchovná obnova pre študentov stredných a vysokých škôl. Zúčastnilo sa jej 60 účastníkov. A rovnako ôsmi uchádzači o štúdium teológie a kňazskej formácie v propedeutickom ročníku mali psychologické testy.

Zdroj: Kňazský seminár biskupa Jána Vojtaššáka v Spišskej Kapitule( TK KBS, ks, ml; pz ) 20240422018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]