[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Zástupcovia Košickej eparchie navštívili taliansku diecézu Casale Monferrato
P:3, 23. 04. 2024 09:25, ZAHFoto: TS KE


Taliansko 22. apríla (TK KBS/TS KE) Severotalianska rímskokatolícka diecéza Casale Monferrato oslávila 550. výročie od svojho založenia. Pri tejto príležitosti pozval miestny biskup Mons.Gianni Sacchi na spoločné slavenie Eucharistie všetkých biskupov Biskupskej konferencie regiónu Piemont. Osobitným hosťom na tejto slávnosti bol arcibiskup Cyril Vasiľ SJ, ktorý zastupoval Košickú eparchiu a mariánske pútnické miesto Klokočov.

Klokočov bol duchovne spojený v roku 2021 s mariánskym sanktuáriom Crea, ktoré sa nachádza na území diecézy Casale Monferrato. Vladyku Cyrila na slávnosti doprevádzal archimandrita Jaroslav Lajčiak, protosynkel Košickej eparchie a Martin Mráz, kancelár a osobný tajomník vladyku.

Na slávnosti sa zúčastnila aj delegácia konštantínopolského patriarchátu. Delegátom patriarchu Bartolomeja bol metropolita Polykarpos, pravoslávny arcibiskup Talianska a patriarchálny exarcha pre južnú Európu. Súčasťou jeho sprievodu bol aj pomocný biskup vladyka Atenagoras.

Vladyka Cyril počas svojho pobytu v diecéze Casale Monferrato absolvoval niekoľko stretnutí. Počas návštevy sanktuária Crea poďakoval jeho rektorovi Mons. Francescovi Mancinellimu za neutíchajúci záujem a podporu Klokočova ako aj Košickej eparchie.

Počas stretnutí s Mons. Sacchim ako aj primátorom mesta Casale Monferrato vyjadril vďačnosť miestnej cirkvi i samospráve za nezištnú humanitárnu pomoc pre vojnou zmietanú Ukrajinu, ktorú pomáhala sprostredkovať Košická eparchia.

Počas neformálnych rozhovorov s metropolitom Polykarpom, ktorý je podobne ako arcibiskup Vasiľ exalumnom Pápežského východného inštitútu v Ríme, si obidvaja vymenili pohľady a skúsenosti na praktické aspekty života a prítomnosti kresťanov východného obradu v dnešnom sekulárnom svete.

Zdroj: TS KE( TK KBS, ts ke, ml; pz ) 20240422050   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]