[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Banská Bystrica bude v máji hostiť už trinásty ročník Godzone konferencie
P:3, 23. 04. 2024 13:55, DOMFoto: Archív Godzone


Banská Bystrica 23. apríla (TK KBS) Banská Bystrica bude 17. a 18. mája 2024 hostiť už trinásty ročník Godzone konferencie. V športovej hale Dukla sa stretnú slovenskí aj českí veriaci s apoštolským nunciom na Slovensku Mons. Nicolom Girasolim a s americkým kňazom, rečníkom a misionárom Patrickom Gonyeau.  

Ako tému konferencie si organizátori zvolili slovo Spolu. „Denne na vlastnej koži zažívame mimoriadne negatívne účinky polarizácie, rozdelenia či samoty – v osobných vzťahoch, v spoločnosti a dokonca aj medzi veriacimi. Veríme, že Božou odpoveďou na tieto výzvy je pozvanie do jednoty – tak, ako sa za to modlil Ježiš v Jn 17. Veríme, že keď sme v spolu v Jeho mene, je aj On medzi nami a Božia prítomnosť mení a posväcuje,“ pozýva Ján Hudáček z organizačného tímu konferencie. 

Ako každý rok ponúka konferencia účastníkom dvojdňový program plný modlitieb, chvál, prednášok či zaujímavých aktivít. „Okrem overených častí programu, ako sú chvály známych kapiel, prednášky inšpiratívnych rečníkov či slávnostná svätá omša, sme tento rok pripravili aj niekoľko noviniek. Patrí medzi ne napríklad živé nahrávanie populárneho podcastu Flešbeky alebo piatková večerná after-party,“ avizujú organizátori.   

Účinkujúci

Pozvanie na konferenciu prijali známe kresťanské kapely a hudobníci zo Slovenska, ako napríklad ESPÉ, Timothy, Godzone Worship, Augustín & Puer Dei, a tiež skupina Alive z Českej republiky.  

Hlavným hosťom Godzone konferencie 2024 bude otec Patrick Gonyeau. Patrí do katolíckej komunity z Michiganu (USA) s názvom Encounter Ministries. Svoje poslanie EM opisuje ako ,pripravovať, vyučovať a aktivizovať veriacich, aby vstupovali do nadprirodzeného života s Duchom Svätým a tým prejavovali Božiu lásku ľuďom okolo nich.‘

Patrick je  správcom farnosti v katolíckom kostole Corpus Christi v Detroite. Okrem toho vyučuje na Encounter School of Ministry v Brightone a prednáša na rôznych podujatiach na národnej i medzinárodnej úrovni.

Účastníkom konferencie sa prihovorí aj apoštolský nuncius Mons. Nicola Girasoli, ktorého po niekoľkých rokoch pôsobenia na Slovensku veriaci poznajú ako zapáleného a inšpiratívneho rečníka. Povzbudzujúce slová možno očakávať aj od ďalších hostí, ktorými budú sr. Timotea Šebeňová, Július Slovák či Jozef Mihok.

Detská konferencia

Už niekoľkoročnou skúsenosťou organizátorov je množstvo detí, ktoré so svojimi rodičmi na Godzone konferenciu prichádzajú. Ani tento rok sa deti nudiť nebudú. Súčasťou konferencie je totiž paralelne prebiehajúca Detská konferencia, ktorej sa môžu zúčastniť deti od 6 do 12 rokov. Detskí účastníci konferencie sa môžu tešiť na zábavné aktivity, detské chvály, divadlo, súťaže a iné aktivity, ktorých úlohou je priblížiť im Ježiša autentickým, biblickým a veku primeraným spôsobom. 

Vstupenky

Vstupenky sa dajú zakúpiť v predpredaji na konferencia.godzone.sk alebo aj na mieste. Pre všetkých, ktorí sa chcú zúčastniť konferencie,  ale nemôžu si to finančne dovoliť, je tu kampaň PBS, čo znamená pomôž blížnemu svojmu. V rámci tejto kampane sa môžu prihlásiť účastníci, ktorí si nemôžu vstupenku dovoliť, a zároveň darcovia, ktorí chcú takto niekoho iného požehnať. Viac informácii je dostupných na stránke konferencia.godzone.sk.

Godzone konferencia je organizovaná projektom Godzone, ktorý je zastrešený Združením kresťanských spoločenstiev mládeže. Garantmi projektu sú katolícki kňazi Ján Buc, Ondrej Chrvala a Dominik Markoš.

TK KBS informoval Jay Hudáček( TK KBS, jh, ml; pz ) 20240423017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]