[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Metropola východu privítala stretnutie lídrov spoločenstiev a hnutí arcidiecézy
P:3, 21. 05. 2024 11:50, DOMFoto: Archív Košickej arcidiecézy


Košice 21. mája (TK KBS) Stretnúť sa, spoznať sa a povzbudiť sa. Takto by sa dali zhrnúť ciele stretnutia lídrov laických a apoštolských spoločenstiev Košickej arcidiecézy, ktoré sa konalo v sobotu 18. mája v Košiciach. Podujatie sa konalo z iniciatívy Mons. Petra Rusnáka, predsedu Rady pre laické a apoštolské hnutia KBS a košického arcibiskupa metropolitu Mons. Bernarda Bobera. 

Na úvod sa účastníci stretli na svätej omši v Kostole sv. Antona Paduánskeho, kde sa arcibiskup Bernard Bober prihovoril lídrom, aby boli nositeľmi svetla a soľou medzi ľuďmi a vyzval ich k službe vo farnostiach, z ktorých vychádzajú. Okrem toho sú laici povolaní účinne pôsobiť aj na miestach, kde kňaz nie je prítomný, zdôraznil v homílii arcibiskup. Ich žitá viera v bežných situáciách je často sama o sebe najlepšou kázňou a evanjelizáciou.

Samotné stretnutie sa konalo v Aule sv. Košických mučeníkov na Teologickej fakulte v Košiciach, kde vladyka Peter Rusnák poukázal na to, že nie počty členov spoločenstva či množstvá aktivít sú rozhodujúce, naopak, vždy je dôležitá kvalita a sila svedectva. Vytrvalá práca po malých kúskoch tiež prináša svoje ovocie. Podľa koordinátorky stretnutia Adriany Čurajovej sa na stretnutí zúčastnilo 90 lídrov a členov zo 40 zástupcov rôznych hnutí a spoločenstiev, ktoré pôsobia v Košickej  arcidiecéze a „teším sa, že kopírovali každú vekovú skupinu veriacich.“

Pred záverom nasledovala diskusia k podnetom lídrov a odpovede na otázky účastníkov. Na stretnutí  vznikla nová spoločná platforma vzájomného zdieľania a  koordinácie, kde môžu  spoločenstvá v budúcnosti  fungovať. Podľa organizátorov toto stretnutie určite nebolo posledné a podľa potreby sa bude v budúcnosti opakovať.

Zdroj: Košická arcidiecéza( TK KBS, ke, ml; pz ) 20240521033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]