[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Do tisíciek slovenských farnosti smeruje balíček, ktorý predstaví Jána Havlíka 
P:3, 29. 05. 2024 08:51, DOMMateriály prevzal aj správca farnosti Špačince Ľuboš Hašan.

Foto: Silvia Lehutová


Bratislava 29. mája (TK KBS) Vyše 1 600 slovenských farností v týchto dňoch dostane špeciálny balíček, ktorý predstaví budúceho slovenského blahoslaveného Jána Havlíka. Posiela im ho Koordinačný tím slávnosti. Balíček obsahuje sprievodný list provinciála Misijnej spoločnosti P. Tomáša Brezániho, CM s pozvaním na slávnosť blahorečenia a sériu propagačných materiálov – plagát, letáky a obrázky s modlitbou. Tieto sú bezplatne k dispozícii na stiahnutie aj na stránke www.janhavlik.sk (v časti Materiály).

Havlík, materiály

„31. augusta tohto roku čaká Katolícku cirkev na Slovensku veľká udalosť, keď budeme v našej Národnej bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne svedkami blahorečenia Božieho služobníka Jána Havlíka,“ píše v sprievodnom liste provinciál Slovenskej provincie Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul P. Tomáš Brezáni, CM. Dodáva, že okrem propagačných materiálov sú pripravené aj závesné banery do kostolov, knihy, katechézy pre mladých, evanjelizačné video, dokumentárny film a rôzne spomienkové predmety. Záujemcovia si ich už čoskoro budú môcť objednať prostredníctvom webovej stránky blahorečenia, a aj týmto spôsobom budú môcť podporiť prípravu slávnosti.  

O tom, že bude Ján Havlík blahorečený, rozhodol vlani v decembri pápež František. Prípravy slávnosti blahorečenia sa začali v januári. Vo februári vznikla nová stránka www.janhavlik.sk, organizátori zároveň zverejnili dátum a miesto blahorečenia. Uskutoční sa 31. augusta 2024 v Šaštíne. Zástupcom Svätého Otca na slávnosti bude prefekt Dikastéria pre kauzy svätých, kardinál Marcello Semeraro. Na príprave slávnosti sa podieľa tím pod vedením Misijnej spoločnosti sv. Vincenta de Paul a Bratislavskej arcidicézy. Na slávnosť sa jednotlivcom netreba vopred prihlasovať, organizované pútnické autobusy sa budú registrovať cez formulár na webovej stránke.

Viac o živote Jána Havlíka sa dozviete na webovej stránke www.janhavlik.sk. Nájdete na nej základné údaje zo života Jána Havlíka, informácie o príprave jeho blahorečenia a modlitby na príhovor Božieho služobníka. K dispozícii je už aj profil na sociálnej sieti Facebook (https://www.facebook.com/HavlikJanko). Komunikáciu súvisiacu s blahorečením je možné smerovať na mailovú adresu blahorecenie@vincentini.sk, ktorá slúži pre všetkých, ktorí majú záujem o bližšie informácie k slávnosti, organizácii a logistike či podpore príprav slávnosti. Koordináciu dobrovoľníkov bude zabezpečovať tím Komisie pre mládež Bratislavskej arcidiecézy.

TK KBS informoval Komunikačný tím prípravy blahorečenia Jána Havlíka( TK KBS, kt, ml; pz ) 20240529052   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]