[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 10. 06. 2026   Meniny má Margaréta      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Rozhovory
Programové tipy
Podcast:
Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Jubilejný rok 2025
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež Lev XIV.
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity

Košická arcidiecéza putovala s arcibiskupom Boberom do Medžugoria
P:3, 15. 05. 2026 10:25, ZAH



Foto: Archív Košickej arcidiecézy


Medžugorie 15. mája (TK KBS) V poradí osemnásta arcidiecézna púť počas služby arcibiskupa Bernarda Bobera sa uskutočnila od 8. do 13. mája v Medžugorí. Vyše štyri stovky veriacich Košickej arcidiecézy sa vybrali autobusmi a letecky na ďakovnú púť, aby sa spolu so svojím arcibiskupom Bernardom poďakovali za všetko dobro, ktorým Pán obdarúva celú arcidiecézu počas jeho biskupskej služby.

Arcibiskup Bober vo svojich príhovoroch na svätých omšiach pripomenul predovšetkým vďačnosť Bohu, ktorý ho zahŕňal svojimi milosťami, a rovnako poďakoval aj všetkým pútnikom, pretože počas uplynulých rokov sa vytvorila „pútnická rodina“, ktorá ho verne sprevádza na všetkých pútiach. Tie sa začali v Amalfi, odkiaľ boli prinesené relikvie sv. Ondreja, a pokračovali cez Rím, Lurdy, Fatimu, Guadalupe a, samozrejme, Svätú zem – Izrael.

Program bol typický pre Medžugorie. Každý deň sa začínal spoločnou svätou omšou, po ktorej nasledovali svedectvá s miestnym farárom alebo provinciálom Rehole františkánov, ktorí spravujú farnosť. Nechýbali naplánované návštevy napríklad komunity Cenacolo alebo zámku (Castle) Nancy a Patricka, ktorí tam majú svoj priestor a zariadenie pre kňazov a chudobných, vždy ich radi prijímajú a vydávajú svedectvo o svojom obrátení. Spoločne vystúpili na horu Podbrdo a vrch Križevac, kde sa nachádza kríž postavený v roku 1933.

„Bol som tam po sedemnástich rokoch a vidím, ako sa to znova celé rozvíja. Je to naozaj milostivé miesto a potešilo ma, keď som medzi pútnikmi započul vyznanie jednej ženy, ktorá tam bola aj so svojím manželom, že sa domov vracia iná, ako sem prišla. To je skutočný význam putovania – keď ideme k Panne Márii a ona nás mení k lepšiemu,“ dodal Ján Urban, riaditeľ Arcibiskupského úradu v Košiciach.

Zdroj: Košická arcidiecéza, redakčne upravené



( TK KBS, ke, ml; pz ) 20260515011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]